Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Állandó ugráló, de többnyire...

Állandó ugráló, de többnyire 180-190 vérnyomással hova kell fordulni, ha minden egyéb szervi vizsgálat egyenlőre negatív? (szemészet nem volt). Folytonos fekvés és szédülés.

Figyelt kérdés

A házidoki már alig hisz neki, mert kissé hipochonder, de tényleg ennyi a vérnyomása, nem tud járni, folyton szédül. Hova menjünk tovább, mert ez van már 5 hónapja és nem tudunk vele mit kezdeni. Egy 30-as életerős nő volt, vékony, csinos, tehát nem egy elhanyagolt személyről van szó.

volt valakinek hasonló tapasztalata.



2021. ápr. 14. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy klinikai szakpszichológust én a helyetekeben felkeresnék. Ez a dolog lehet, hogy pszichoszomatikus, neki pedig megvan a kompetenciája ahhoz, hogy ezt észre vegye és kezelje.


(Neurológia is megvolt?)

2021. ápr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyilván kardiológiára kell menni vele.
2021. ápr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

kardiológián volt már többször, uh-n is és minden okés. Neurológián még nem volt, az lenne a következő lépés, mert én mentális dologra gyanakszom.

Volt covid utáni kivizsgáláson is, számos helyen. Csak szemészeten nem, és neurológián nem.

De az a baj, hogy nem tud járni sem, tehát elmenni sem képes egy rendelésre sem.

2021. ápr. 14. 20:24
 4/7 A kérdező kommentje:
1: gondoltam már rá, csak nem tud elmenni ő. Még nincs beoltva sem.
2021. ápr. 14. 20:25
 5/7 anonim ***** válasza:
1# vagyok. Online is tartanak terápiákat. Szerintem először neurológia, utána pedig pszichológus legyen.
2021. ápr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kardiológia nem rossz ötlet, vagy belgyógyászat. Inkább begyógyászatot javasolnék, mert egy 30-asnál lehet a magas vérnyomás hátterében más betegség, amit érdemes lehet megtalálni. A szédülés hátterében nem kell nagy csodára gondolni, ilyen magas vérnyomás okozhat szédülést, főleg ha viszonylag rövid idő alatt alakult ki, és nem szokott hozzá.

De az is lehet, hogy nem fog kiderülni semmilyen ok a háttérben, akkor egyszerűen gyógyszeresen csökkenteni kell a vérnyomást, és jobban lesz.

2021. ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Először mindenképpen neurológia. Ott hamar ki fog derülni pár egyszerű vizsgálatból, hogy valóban szédül-e vagy inkább csak bizonytalanság érzése van amit ő maga szédülésnek titulál. Bár tudom óriási divatja van mindent lelki okokra fogni manapság, azzal jó ha tisztában van mindenki, hogy pl. daganat is okozhat ilyen tüneteket. Végig kell járni az orvosokat és kizárni az eshetőségeket és amennyiben nincs fizikai elváltozás, na akkor jöhet a pszichológus/pszichiáter.
2021. ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!