Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha beoltanak ugye nem kell...

Ha beoltanak ugye nem kell majd teszteljenek utána?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 14. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Nem kötelező, de azután pozitív is lehet..
2021. ápr. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van, igaza van az elsőnek

A szomszédomek felvették az egész család aaz oltást, húsvét utáni kedden kaptak az ismetlot és tegnap szóltak telefonon, hogy nem e tudnék lar sürgős csekket befizetni és venni nekik ezt azt,mert karanténban vannak,covidosak lettek...

Ennyit az oltásról...

Tehát oltás után is siman elkaphatod barmikor

2021. ápr. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én úgy tudom el is kaphatod és terjesztheted is, csak rád nézve nem veszélyes többé. Ebből elvileg az következne hogy kell utána is tesztelni nehogy megfertőzhess valakit, ez viszont a gyakorlatban azt hiszem nincs így.
2021. ápr. 16. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kair válasza:

Az oltás után nincs kötelező tesztelés, meg nem is ésszerű, csak akkor, ha tüneteket észlelünk.

A védőoltás azért kell, hogy a szervezetet felkészítse a vírus ellen. (Hogy ellenanyagot, úgynevezett antigént tudjon a szervezet előállítani.) A legtöbb Magyarországon lévő (COVID-19 elleni) vakcina (kivéve a Johnson c Johnson) 2 dózisú, tehát 2 oltás kell (első körben). A teljes védettség még a második vakcina után sem áll fenn, hanem még 10-12 nap kell utána, hogy elérje a maximális hatásfokot. Ez a maximális védettség a különböző vakcináknál eltérő. Sőt, még egyénenként is változó lehet.

Erről itt olvashatsz.: [link]

A 2 vakcinát megkapott ember is elkaphatja (és ezáltal terjesztheti is) a vírust, de sokkal könnyebben, szövődmények nélkül, esetleg tünetmentesen vészelik át a betegséget.

Egy egészséges szervezetet is nagyon meg tud viselni, ha nem kapott védőoltást, és úgy kapja meg a vírust. Rendszerint hosszantartó tünetekkel, nehéz légzéssel stb. sőt, sok esetben maradandó szövődményekkel járhat, nem beszélve arról, hogy ha kórházba kerül, akkor súlyos esetben jöhet a lélegeztetőgép, ahol Magyarországon a COVID-dal fertőzött emberek 80%-a meghal.


Én már megkaptam a második Sinopharm vakcinát, és a jövő héten el fogok menni megnézetni a védettségi szintemet. Ez vérvétellel történik, és azt mutatják ki, hogy milyen intenzitású az ellenanyag a szervezetben.

Mindenkinek ajánlom, hogy oltassa be magát.

2021. ápr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2021. ápr. 17. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!