Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hülyeséget csináltam, amiért...

Hülyeséget csináltam, amiért visszautasítottam az oltást?

Figyelt kérdés

Tegnap reggel hívott az orvosom, hogy ma délben mehetnék Astra Zeneca oltásért. Nagyon meglepett a hívása, huszonéves egészségesként még egyáltalán nem számítottam rá. Úgyhogy vissza is utasítottam azzal, hogy sajnos ilyen hirtelen nem jó az időpont. Ami egyébként igaz, mert ma valóban úton vagyok, és mivel az oltás után sokan rosszul vannak 1-2 napig, ezért nem akartam lázasan, elgyengülve átutazni az országot. Bár ha nagyon akartam, át tudtam volna szervezni, de a másik aggályom pedig maga az Astra vakcina volt, sok rosszat hallottam róla.

Mindenesetre mára már megbántam, hogy lemondtam, és nem éltem a lehetőséggel, szerintem hülye voltam, hogy reflexből elutasító választ adtam. Most amiatt idegeskedek, hogy mégis fel kellett volna venni, ki tudja, mikor hívnak legközelebb.


Szerintetek is butaság volt lemondani? Vagy nem kell ezt ilyen tragikusan felfogni?



2021. ápr. 15. 10:57
A kérdező szavazást indított:
Hülyeség volt lemondani, most majd biztosan heteket kell várnod
Nem történt nagy baj, úgyis hamarosan megint sorra kerülsz
42 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Kiegészítés: aki járt már így kérem írja meg, hogy a visszamondás után mennyivel hívták ismét, hogy mehet oltakozni!
2021. ápr. 15. 11:53
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Astra Zenecára én sem mennék el. Fogamzásgátlót szedek, ami amúgy is növeli a vérrögök kockázatát, ilyen hírek után nem merném beadatni. Van amúgy ismerős, aki megkapta, és nem lett tőle semmi baja, de például apukám is visszamondta. Ez pár hete volt, őt azóta még nem hívták másik oltásra.
2021. ápr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Férjemet március 30.-án hívta a dokija oroszra, azt nem kérte,most hétfőn 12.-én szólt neki, hogy mehet pfizerre. (mondta hogy azt kérne) Ma, 15.-én reggel megkapta az első oltást. Engem 7.-én hívtak oroszra, de nem kértem, most várom hogy újra hívjanak.
2021. ápr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én konkrétan nem is a vakcinára vonatkozva mondtam le az oltást, hanem inkább az időpont nem volt jó, hisz tulajdonképen az utolsó pillanatban hívtak... Gondolom valaki más lemondta, és annak a helyére.


Bár van némi fenntartásom az Astra vakcinával kapcsolatban, de most már úgy vagyok vele, hogy mindegy mivel, csak oltsanak be. Nemrégiben sajnos végigsepert a covid a családomon (szerencsére nem kaptam el, mert nem élek együtt velük), és hát láttam, hogy mennyit szenvedtek a szüleim, meg anyósom, apósom is.


Apám 2 szívrohamot is túlélt már életében, és azt mondta, egyik sem volt annyira kemény, mint most ez a betegség.


Szóval van róla közvetett tapasztalatom, emiatt is ostorozom most magam, hogy nem éltem a lehetőséggel, de remélem, hamarosan újra hívnak majd.

2021. ápr. 15. 13:28
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, elég sok vakcina érkezik, valószínűleg hamar kaphatsz másikat. Valóban érdemes úgy készülni, hogy lehetnek utána 1-2 napig oltási reakciók, de sokan meg sem érzik. Ezt viszont nem lehet előre tudni.
2021. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Hát eléggé lutri most, hogy mikor hív legközelebb, mert gyanús, hogy egy lemondott időpont miatt hívott végig mindenkit, hátha jó valakinek. Szóval így "idő előtt" sorra kerülhettél volna.


Az astrától tényleg nem kell félni. Ha jól értem, találkozol emberekkel tehát jó esélyed van megfertőződni. Az oltás a súlyos betegségtől nagy valószínűséggel megvéd. Oltás nélkül meg bár fiatalon túlélnéd, de ronda szövődmények könnyen lehetnek. Mondjuk trombózis is. Sokkal nagyobb eséllyel, mint az oltástól.

2021. ápr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
22%
Szia! Engem hétfőn hívtak Szputnyikra, de visszautasítottam, mert a Pfizer-BioNTech vakcinát szeretném megkapni. Jelenleg én is várok, de ha úgy nézzük, akkor kb. április végéig mindenki megkapja az oltást, aki regisztrált. És igen, én is azért utasítottam vissza mert féltem tőle. Egyik ismerősöm Szputnyikot kapott és 3-4 napra leterítette. Úgy, hogy nyugi! Nem csináltál hülyeséget! És nem sokára sorra fogsz kerülni! :)
2021. ápr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Én huszonévesként Astra-t kaptam, a velem egykorú barátaim is, őket legyengítette 2 napig, nálam nem volt semmi:)

Anyukám és mamám oroszt kaptak, náluk is különböző reakciók voltak

2021. ápr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Akik visszautasítják a felajánlott oltást, válogatnak, azok ugye tudják, hogy a háziorvos, meg az asszisztense éppen ezek miatt leterhelt, és mások számára telefonon elérhetetlen sokszor?

A háziorvos nem fog olyan oltást felajánlani rgy betegbek, amit kora/betegsége/állapota alapján nem kaphatna meg, vagy mármi kárt okozna benne, ez megvan?

A (többnyire fölösleges) válogatással a többi beteg elől veszik el az orvos idejét, energiáját.

Az esetleg felmerült vennetek, hogy ezzel a visszautasítással egy megalapozott, legjobb tudás szerinti orvosi döntést bíráltok felül szubjektív, szakmailag megalapozatlan, érzelmi alapon meghozott laikus döntéssel?

Komolyan...

2021. ápr. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%

Bocs #9-es,valamilyen szinten igazad van,de vitatkoznék kicsit!


Azt mondod,tudja a doki, kinek milyen oltás kell...

Lehet én vagyok kivétel,de nekem autoimmun betegségem van+ trombofilia.Ezért csak Pfizert kaphatok elvileg. (Hétfőn azt is kapok)


Erre tegnap küld egy e-mailt, hogy van 20 Szputnyikja, ha gondolom mehetek...


A véleményem az, hogy ha az oltás önkéntes, hadd választhassam már ki azt, amelyikben megbízok.

2021. ápr. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!