Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért fáj az egyeseknek, ha...

Miért fáj az egyeseknek, ha valaki pfizer vakcinát kap?

Figyelt kérdés
Mindenkinek a saját döntése, hogy mit fogad el.

2021. ápr. 20. 10:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Kinek fáj? Hol?
2021. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
40%
Én inkább sajnálom az illetőt... az első, amit közöltem oltás kapcsán, hogy nekem csak a Szputnyik, és pont. Azóta meg is kaptuk az elsőt...
2021. ápr. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
91%

Két fő oka lehet: irigykedik, mert ő is azt akart, és még várnia kell. Vagy aggódik az illetőért, mert nem bízik az mRNS technológiában.


De ezt komolyan nem tudtad? Eléggé olyan benyomásom van, hogy csak provokálni akarsz a kérdéssel.

2021. ápr. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Itt az oldalon is olvasom a kérdéseket, hogy kb. dögöljön meg aza z önző alak, aki pfizert kap, és ez micsoda dolog stb. Holott mindenki kivárhatja, aki azt szeretne.
2021. ápr. 20. 10:22
 5/22 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 20. 10:23
 6/22 anonim ***** válasza:

Most komolyan, mindenki azt kap amit akar.

Valakinek csak Szputnyik kell, valakinek csak az nem, valakinek csak Kínai valakinek bármi jó csak az nem. És?

VÁLASZTHATSZ, a másik választásával értelmes ember nem foglalkozik. A kevésbé intelligens társaink meg vagy irigylik tőled vagy aggódnak érted/kárörvendenek.

Mi a kérdés?

2021. ápr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Miért nem a kérdés alá írtad a véleményed?
2021. ápr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%
Engem mondjuk azért zavar, mert sokan elfogadnának mást is. Nekem csak a moderna és a pfizer jó, viszont ez a rendszerben nincs rögzítve nyugodtan ajánlgatják nekem az összes többit. Folyton aggódom, hogy a végén nem jut nekem pfizer. De nyilván nem esek neki senkinek emiatt, vagy nem gondolom rossz embernek azt, aki kivárja a pfizert.
2021. ápr. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
54%

#5, ott nem arról van szó, hogy aki Pfitzert _kap_, az micsoda alak. A kérdező úgy gondolja, hogy a társadalmi érdek ellen tesz, aki szabad döntéséből a Pfitzerre _vár_, és nem oltatja be magát az első vakcinával, amit fölajánlanak.


Olyan embernél, aki még nem védett, de sok emberrel találkozik, valóban számíthat, hogy mihamarabb oltást kapjon, mindegy milyet. De ezek az emberek nagy valószínűséggel már úgyis védettek, másrészt pedig elsősorban magukkal tolnak ki. (És persze még mindig hasznosabb társadalmilag, ha valaki csak az X vakcinát fogadja el, mintha egyáltalán nem akarna oltást.)

2021. ápr. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
#8, ezt a háziorvosodnak tudnia kéne, mégis ő ajánl neked mindenfélét? Másrészt aki elutasít egy vakcinát, az elvileg nem kerülhet azok _elé_, akik orvosi okból nem kaphatnak mást. Legalábbis a hivatalos kommunikációban az volt, hogy ilyenkor a sor végére kerül az illető (aztán persze hogy a háziorvosok így csinálják-e, az már kérdés).
2021. ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!