Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valószínűleg meddig fog az...

Valószínűleg meddig fog az tartani, hogy csak védettségi igazolvánnyal lehet igénybe venni bizonyos szolgáltatásokat?

Figyelt kérdés

Hallottam, Orbán bejelentette, hogy ehhez kötik a fürdők, mozik stb használatát. Ugyanakkor én nem szeretném magam beoltani (nem vagyok oltásellenes alapvetően, más okból, egészségügyi inkább).


Mit gondoltok, mikor nyit ki teljesen az ország, a be nem oltottak számára is? Nyár közepére mondjuk vagy idén már felejtsem el?



2021. ápr. 23. 13:06
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
21%
#8 Senki se mondta, hogy a védőoltás után nem fertőződhetsz meg. Simán lehet, hogy így jársz. De nem fogsz meghalni.
2021. ápr. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon remelem hogy sokaig nem fog ez igy maradni. A legjobban attol tartok hogy meg jobban szoritani fog a szigoritasokon es a vegen mar tenyleg sehova se mehetek. Szep kis megkulonboztetes, ha nincs oltasod ne is menjel sehova.
2021. ápr. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Ilyen részletesen nem mentünk bele, hogy melyiket ajánlja/melyiket nem. Igazából nem az oltás konkrét hatóanyagaval van gond, attól valószínűleg bajom nem lenne, hanem az adalékanyagok közül nem tudni, melyikre lehetek allergiás és melyikre nem.


Meg ő azt mondta, hogy 22 évesen minimális az esély arra, hogy a covidtól nagyobb bajom legyen (pláne hogy valószínűleg én már át is estem rajta, csak nem teszteltek.. De tipikus covid tüneteim voltak, nehézlégzés, hőemelkedés, száraz köhögés).


Ahj, tök nehéz ez a kérdés, mármint nekem alapvetően nem lenne bajom az oltással, de közben vannak nagyon negatív élményeim is, mikor ezek az allergiás dolgok kijottek és nehéz döntést hozni, mégis azt érzem, rá vagyok kényszerítve valamire, amit szívem szerint elkerülnék.


De valószínűleg kikérem más orvos véleményét is, mit gondol... Tényleg nem akarok egész nyáron itthon ülni :(

2021. ápr. 23. 13:27
 14/34 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy nem fogsz meghalni.

Erről még nem láttunk statisztikát.

Gyanítom nem is fogunk. Ahogy arról sem, hogy mennyi beoltott beteg fekszik a kórházakban.

Ahogy arról sem, hogy a kórházi személyzetből mennyien tudják kezelni a lélegeztetőgépeket.

2021. ápr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
2%

#13

23 éves egészséges, sportoló srác halt meg, egy utcára tőlem. Semmi baja nem volt, "csak" a covid.

2021. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

14-es,


Nekem is viszonylag közelebbi ismerősöm 2 oltás után került lélegeztetőre coviddal, bár szerencsére tulelte, de mégis furcsa.


Egy egyetemi ismerősöm meg 1 hétig feküdt majdnem 40 fokos lázzal az oltás után, kikelni nem tudott az ágyból és mondta, ennél a covid is jobb volt (ő elkapta a második hullámban).


Mindenfélét hallani sajnos erről, igazából én nem vagyok orvos, szpval erről nem tudok nyilatkozni, ezeket csak hallottam a környezetemben. Persze azért a többség könnyen atveszeli az oltást, az is igaz.

2021. ápr. 23. 13:31
 17/34 A kérdező kommentje:
15, nem mondtam, hogy nem halhatoi bele, cska minimális az esély rá
2021. ápr. 23. 13:32
 18/34 anonim ***** válasza:
82%

Van egy olyan érzésem, hogy Magyarországon a legutóljára, vagy a legutolsók között fogják egyértelműen kimondani, hogy vége van a járványnak. Illetve annak a személynek a számára lesz vége a járványnak (persze ezt így, ebben a formában nem fogják kimondani), aki folyamatosan be van oltva az éppen aktuális vakcinaimmunitási lejárati dátumig bezárólag.


Magyarul: ha be vagy oltva, akkor mehetsz majd focimeccsre, meg amit esetleg kisebb - nem zenei - fesztiválokat megrendeznek, azokra (a zenei szakmával pár méltán vagy méltatlanul - ebbe most ne menjünk bele - túlsztárolt - formációt kivéve igen ki lett tolva).Egy talán 2-3 tucatnyi(de lehet, hogy sokat mondok) menő zenekar meg kisebb-nagyobb vagyonokat kapott jóvátételként.

2021. ápr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
84%
Egyben miért a "dráma", hogy nem tudt moziba vagy étterembe vagy kocsmába járni. Ideálig is aki nem bírta az megszegte valahogyan. Magához hívta a többieket (talán nem hívják rájuk) vagy egy elrejtett helyen tolták.
2021. ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
62%
Érdekes, hogy amikor arról van szó, hogy elkapod a vírust, akkor a legtöbb oltatni nem akaró ember azzal jön, hogy ő úgyse fog belehalni, mert olyan minimális az esélye. Mind azzal érvelnek, hogy 100 emberből átlag csak 2-3 hal bele a vírusba, az semmiség, neki úgyse lesz tőle komoly baja, ha el is kapja. De az oltásnál már nem mutatkozik meg ez a fene nagy optimizmus. Több százezerből kb. 1-2 embernek lesz bármelyik oltás következtében komolyabb egészségügyi problémája, de aki nem akar oltatni, az azzal érvel az oltás ellen, hogy mi lesz, ha pont neki is lesz tőle valami baja. Nagyon fura ez a logika, nem tudom hova tenni.
2021. ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!