Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megtagadhatja egy orvos az...

Megtagadhatja egy orvos az ellátást/vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hétvégén nagyon fájt a fogam, ezért elmentem egy magánrendelésre. Amikor a dr úr kihúzta, kiderült hogy ciszta volt alatta, amit le is kezelt. Viszon azóta az erős fájdalom és a duzzanat meg maradt. Ma felhívtam a körzeti fogászatot hogy legalább csak nézzék meg, mire azt mondta az orvos hogy ő így nem fogad, menjek vissza a magánhoz.

Magyarul elutasított. Mit csinálják?


2021. ápr. 28. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Hivatalosan nem. A körzeti fogorvos köteles ellátni az ellátási területéhez tartozó személyeket. Az már egy másik dolog, hogy semelyik körzeti fogorvos nem szereti, ha egy magán fogorvos után kell befejeznie a munkát.
2021. ápr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menny vissza a magán dokihoz, különb ellátást kapsz mint a körzeti orvosnál. Másrészt ő tudja hogy mit csinált illetve a problémával is tisztában van.
2021. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Most nem tudom, hogy az a törvény hatályban van-e már miszerint egy magán ellátásban megkezdett kezelést államiban nem lehet folytatni. Ennek ellenére azt gondolom, hogy a fájdalom az azért adhat kivételt ez alól.
2021. ápr. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

További magán kezelésre sajnos már nincs pénzem, így majd megpróbálok bejelentkezni egy másik körzetbe.

Panasszal viszont élni fogok az intézmény igazgatójánál!

2021. ápr. 28. 10:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt nem, viszont pl abortuszt senki nem köteles végezni. Az én nődokim is lelkiismeretes, alapos, bármilyen panasszal mehetek hozzá, de terhességmegszakítást nem végez - kivéve, hogyha anyai-magzati betegség miatt indukált a beavatkozás.
2021. ápr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Érdemes a magánellátóhoz fordulni, ilyenkor a normálisabb nem kér pénzt.
2021. ápr. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező azért majd írd meg hogy mi volt kíváncsi vagyok a folytatásra
2021. máj. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Herceg2


Bementem a megyei kórházba, azon belül a szájsebészetre ahol kedvesen fogadtak. Ki kellett újra tisztítani a sebet, mert a genny csak lassan tudott távozni belőle az összehúzódás miatt. Azóta minden ok!

2021. máj. 12. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!