Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megtagadhatom, hogy az orvos...

Megtagadhatom, hogy az orvos teljesen levetkőztessen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy ez egy nagyon piti probléma, de engem frusztrál. Az éves iskolaorvosi vizsgálaton a gyerekorvos teljesen le szokott minket vetkőztetni, még a melltartót is, csak a bugyi maradhat fent. Rettentően frusztrált tavaly is és nagyon rosszul éreztem magamat utána (is). Még mindig, ha visszagondolok erre... Nő a gyerekorvos, de akkor is, ez nekem kellemetlen és nyomot hagy. Megtagadhatom ezt a cselekvését?

17/l



2017. okt. 24. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális orvosi vizsgálatnál, nem értem, milyen "nyomot" hagy és hol
2017. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Egyszerűen kellemetlen levetkőzni 2 teljesen idegen előtt. Nem jó érzés, mikor vadidegenek bámulják a testedet úgy, hogy egyébként is önképzavarod van.
2017. okt. 24. 20:01
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"(6)11 A szűrővizsgálat elvégzése csak akkor tagadható meg, ha

a) az érintett személy egészségi állapota a vizsgálat elvégzését vagy annak eredményességét kizárja,

b) az egészségügyi szolgáltató által vezetett, vagy az e célra rendszeresített dokumentációból megállapítható, hogy a szűrővizsgálatot - e rendeletben foglaltak szerint - már elvégezték,

c) annak elvégzésére az a személy, akinél az érintett a vizsgálatot kezdeményezte nem jogosult."


[link]

2017. okt. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem értem mi a baj, elvégre nő az orvosod, még ha férfi lenne, akkor megérteném. A pasiddal is ruhában fogsz majd szexelni? :D
2017. okt. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Rosszul fogalmazol: nem az orvos vetkőztet e, hanem megkér, hogy Te magad vetkőzzél le. Ő csak annyit "cselekszik", hogy kér, de nem tépi le rólad a ruhát. Ha próbálsz a valóságnak megfelelően fogalmazni, akkor talán magad sem hergeled fel ennyire.
2017. okt. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező, ha neadj'isten a melled alatt meglát egy gyanús anyajegyet, és beutal bőrgyógyászhoz, ahol sürgősséggel le is veszik, ezzel megmentve az életedet, akkor is rosszul érzed magad amiatt, hogy le kellett vetkőznöd? Tudom, nem kellemes dolog, ahogy pl. a nőgyógyászati vizsgálat se az, de a saját érdekedben szükség van rá.
2017. okt. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom ez a #metoo kampány hisztije...

Az utolsó hozzászólónak van igaza. Képzeld,diákmunkára kellett tüdőszűrést csináltatni,és KÉPZELD,ott is félmeztelenül végezték el a vizsgálatot. Hidd el,hogy az orvost nem érdekli,hogy hogyan nézel ki..Ez a munkája,ez a feladata,ezért fizeti őt az állam. Nem. Nem tagadható meg. Vegyél 2 nagy levegőt és lépj túl rajta...17L

2017. okt. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Poris2000 ***** válasza:
30%
Igazság szerint ha nagyon zavar a dolog, megkérheted az orvost, hogy hadd maradjon fent a melltartó, az életkorodból fakadóan nem is jelent ez tulajdonképpen nagy egészségügyi kockázatot a számodra. De később mindenképpen szükséged lesz arra, hogy félmeztelenül vizsgáljon meg az orvos, így lehet, hogy az lenne a legjobb, ha hozzászoknál a dologhoz. És valóban, az orvos, ha nem egy perverz állat (márpedig azért a többség nem az, meg hát látnak ők elég meztelen embert mindkét nemből 0-99 éves korig) akkor amúgy sem kell szégyellősködni. Ha viszont megkéred az orvost, hogy a melltartó hadd maradjon fenn, önvizsgálatot mindenképpen végezz magadon, fő szempont a kóros rezisztenciák keresése a mellben, illetve az 1 cm-t meghaladó átmérőjű, szabálytalan szélű, inhomogén színű anyajegyek után való kutatás azokon a bőrfelületeken, ahol a ruhadarab fent marad. De a legjobb valóban az lenne, ha ezt a procedúrát nem egy másik személy előtti megalázkodásként, hanem szükséges, orvosi vizsgálatként próbálnád megélni.
2017. okt. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Tagadd meg!

Ám a vizsgálat szükséges, ezért vetkőzz le magadtól!

A doktornőt egyáltalán nem érdekli, hogyan nézel ki, őt az érdekli, hogy látható-e valami betegséged jele.

A testképzavar mentális betegség.

2017. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Amíg tudatodnál vagy, és nem veszélyeztetsz másokat, addig bármilyen orvosi vizsgálatot megtagadhatsz. Ha ebből később pl egy halálos kimenetelű szövődmény alakul ki, akkor az meg a te bajod.
2017. okt. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!