Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha fizetem a tb-t, de nem a...

Ha fizetem a tb-t, de nem a lakóhelyemen szeretnék elmenni orvoshoz, akkor az orvos megtagadhatja az ellátást?

Figyelt kérdés
Csongrád megyei vagyok, de Ausztriában tanulok. Mivel az iskola és a munka miatt nem tudok hazamenni, ezért arra gondoltam, hogy Sopronba mennék el orvoshoz. Az lenne a kérdésem, hogy ha nincs bejelentett lakcímem Győr-Moson-Sopron megyében, de fizetem a tb-t, akkor van esély arra, hogy ellátnak? Esetleg ki kell tölteni ilyen területen kívüli kérvényt?

#TB #orvosi ellátás #lakóhelyen kívüli
2016. ápr. 1. 20:24
 1/5 Cartilago ***** válasza:
miért szeretnél orvoshoz menni? Háziorvost választhatsz bárhol odatartozó lakcím nélkül is, ha befogad ott Sopronban valamelyik orvos. Ő be tud utalni bárhova, mert akkor jogosult vagy a háziorvos területén is, de beutalót kell kérned mindenhova, akkor is, ha egyébként nem kéne.
2016. ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ!


Egyébként fogorvoshoz szeretnék bejelentkezni

2016. ápr. 1. 20:35
 3/5 anonim ***** válasza:

A társadalombiztosítási támogatással igénybe vehető fogászati ellátások – főszabály szerint – annál a fogorvosi szolgálatnál vehetők igénybe, amely arra – a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint – területi ellátási kötelezettséggel rendelkezik. Az egészségbiztosító által finanszírozott fogorvosi szolgáltató köteles ellátni az ellátási területéhez tartozó körzetben lakó, ellátásra jogosultakat, továbbá a rendelési időben hozzá forduló olyan betegeket, akik ellátásának elmaradása egészségüket károsító, vagy gyógyulásukat lassító állapotromlásukhoz vezetne.


Lehetőség van a körzeti (területi ellátási kötelezettség alapján kijelölt) fogorvosi szolgálattól eltérően másik fogorvoshoz is fordulni, amennyiben a felkeresett másik fogorvos az ellátását elvállalja(de ez nem biztos, ha pl sokan vannak! előttem is volt egy ilyen pasi, hazaküldték, mert nem fér be aznapra, tele van időpontossal!). Ebben az esetben ugyanolyan feltételekkel vehető igénybe a fogorvosi ellátás, mintha a saját körzetében látták volna el.


Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a fogorvos a területi ellátási kötelezettségén, körzetén kívül lakó biztosított részére is térítésmentesen köteles nyújtani az egészségbiztosítás keretében járó fogászati szolgáltatásokat.

2016. ápr. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk körzeten kivülit is fogadnak, de ki kell fizetni.
2016. ápr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3 vagyok, amúgy igen, nálunk is ki kell fizetni amúgy..
2016. ápr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!