Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hálapénz 2021-ben, mennyi a...

Hálapénz 2021-ben, mennyi a lebukás esélye?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék adni, múltkor is égett a pofám hogy nem adtam, mert apám beijesztett, hogy lecsuknak érte, viszont anyám buzdít hogy adni kell, mert máshogy nem kap az ember soron kívül időpontot. Vélemény?

2021. máj. 31. 07:27
A kérdező szavazást indított:
Biztonságos
Nagy a kockázat
15 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha fizetni akarsz, menj magán orvoshoz. Ott nincs ezzel gond. Tb alapon nem adnèk
2021. máj. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos kis hazánkban mindig csak hálapénzzel lehetett valamit elérni az eü-ben.( Tisztelet a kivételnek!)

De ha még ezután sem fejezik be az emberek, hogy adjanak, akkor soha nem lesz ennek vége. Más munkahelyen sincs borravaló. Persze megértem azt, aki fél, hogy enélkül nem kap tisztességes ellátást, mert sokszor még ha adunk is tesznek ránk magasról.

Ördögi kör ez!

2021. máj. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha adnál sem kapnál soron kívül időpontot. Tényleg magán orvoshoz kell menni. De elárulom, ott sem kapsz csettintésre idő pontot. Én magán uh-t akartam csináltatni, 3 hónap alatt nem adtak időpontot, mert akkora a várólista. Nem csak én jártam így, sokan mások is. Tehát nem igazán jelent az bármit, hogy fizetnél. Az orvossal magánban sem fogsz addig beszélni, amíg nincs időpontod. Addig csak a recepcióssal vagy az asszisztensel telefonálsz. Akkor kit akarnál megvesztegetni?
2021. máj. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs soron kívül időpont. Különben is, ha az emberek ezt nem fejezik be, sosem lesz vége ennek a hálapénzesdinek.

Ha az ember többet akar kapni, amit az OEP ellátás nyújt, és fizetni is hajlandó érte, akkor menjen magánintézménybe!

Nem mellesleg idén már háromszor voltam kórházban, nem fizettem senkinek semmit, és semmi hátrányom nem származott belőle.

Ja, és mivel sürgős esetnek minősítették, soron kívül be is jutottam.

2021. máj. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"adni kell, mert máshogy nem kap az ember soron kívül időpontot"


Ez esetben nem hálapénzről beszélünk, hanem vesztegetésről.

Miért nem vagy képes kivárni a sorodat?

2021. máj. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont. Ez nem hálapénz, hanem szín tiszta vesztegetés. És talán nem az eü dolgozókat kellene fikázni, ha a betegek felől elvárás az, hogy adjak egy kis kenőpénzt és vegyek előre őket vagy nyalja fényesre a segguket.
2021. máj. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Soron kívül pénzzel és anélkül sem kapsz időpontot. A hálapénzzel az a baj alapvetően, hogy vannak akik kapnak és vannak akiknek sosem adnak. Bemész egy rendelésre és adsz a dokinak, de mi lesz a kiszolgáló személyzettel, a laborral, a röntgennel, stb.? Most nem tudom mennyi a határ, de azt hiszem 8 ezer Ft.-ig nem bűncselekmény, viszont előre fizetni mindig is az volt és vesztegetésnek minősül. Most már az is büntethető, aki ad. Nem tudom mennyi az arány a lebukásban, de sok értelme nincs kockáztatni.
2021. máj. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Sosem adtam hp-t. Minek? Volt olyan orvos, aki tb-s rendelésen nagyon célozgatott rá, én meg nagyon kinevettem.
2021. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Anyám minden orvosnak meg nővérnek ad aki 2 szónál többet vált vele, vagy velem mert muszáj otthon, különben le sem szrnak. És szerinte csak így foglalkoznak az emberrel. Végül nem adtam ma, mert nem mertem, de nagyon ég a pofám. Az a baj, hogy az ország másik feléből járok ide mert ott ahol lakom, nem olyan profik az emberek, mint itt. Aztán nem kéne, hogy elküldjenek a fenébe. Jaj, anyám meg fog ölni ha megtudja, hogy nem adtam ma sem...
2021. máj. 31. 15:13
 10/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Családi dolgokba nem tudok beleszólni, de én sosem adok és nem is fogok sosem. Ha pénzért várok el egy egészségügyi szolgáltatást, akkor vagy megyek magánorvoshoz vagy nem TB terhére, hanem fizetősre kérem az ellátást. Hálapénz hiánya miatt nem küldhet el senki a fenébe, ráadásul mindenkinek ugyanolyan joga van kapni megfelelő egészségügyi ellátást. A másik kérdés meg mindig az arány, mert általában egy orvosnak több tízezret adnak, vagy százezreket, de egy ápoló max pár ezret, és ő van a beteggel napi szinten kapcsolatban, de pl. egy laborosnak, röntgenesnek mennyit adnak?
2021. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!