Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ápolók beperlése?

Ápolók beperlése?

Figyelt kérdés
Édesapám hosszú szenvedés után , súlyos betegségben elhunyt 2 nappal ezelőtt . A helyzet az, hogy utólag tudtuk meg az élettársától, hogy hallotta telefonon keresztül (apu nem tette le a telefont)ahogyan édesapámmal embertelen módon viselkednek , illetve beszélnek. Valamilyen módon lehet e cellainformációt lekérni édesapám telefonbeszélgetéseiből, és valamilyen úton - módon ki tudok e baszni velük? Egész életében fizetett ezeknek a hulladékoknak, akik száraz kenyeret nem érdemelnek, pláne nem munkahelyet.

2021. jún. 22. 09:19
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
72%

9essel értek egyet.

Ha édesapád párja hallotta, hogy a nővérek nem megfelelő hangnemben beszélnek édesapáddal miért nem az nap vagy másnap tett panaszt a nővérek felettesénél? ( főnövér, ápolási vezető) Így kb veszett fejszenyele.... Mit takar az, hogy embertelen módon bántak vele?

A másik írod, hogy valamilyen módon kitudsz-e b.szni velük, plusz hulladéknak nevezed azokat akik édesapádat utolsó napjaiban ellátták,mert egészen biztos vagyok benne, hogy nem az egész nővér gárda volt tahó édesapáddal,és biztos volt olyan aki szívvel - lélekkel végezte a munkáját, de te egy kalap alá veszed az összeset...

Őszinte részvétem, és tényleg sajnálom, hogy ez megtörténhet, de akkor kellett volna apukád élettársának panaszt tenni, mert akkor még kinyomozható lett volna melyik nővér fejére kell rákoppintani.

2021. jún. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Először is sajnálom. Sajnos vannak olyan alkalmazottak, akik eleve így bánnak a betegekkel. Ezt a telefonbeszélgetést nem te folytattad le, tehát az, hogy más mit mondott mit hallott, senkit sem fog érdekelni, ő tegyen akkor panaszt. Beszélgetéseket nem rögzítenek úgy tudom, és csak rendőrség kérhet ki szolgáltatótól információkat, ha bűncselekményre van gyanú. Valószínűleg édesapád halálához ennek nincs köze, szóval eleve nem is megalapozott.
2021. jún. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
69%

9-es: dehogynem tudnak ok nélkül azok lenni.

Ápoló BSC képzést végeztem el, kiváló minősítéssel, első gyakorlati napon olyan embertelen viselkedéssel szembesültem, amit még életemben nem láttam - ott foszlott szerte mindaz, amit az ápolói hivatasrol gondoltam.

Az ok, amiért nem "száll szembe", az a megtorlastol való felelem, a beszűkült tudatallapot példának okáért - de ha valóban orvos lenne, akkor ezt tudná, Pilling - Orvosi kommunikacio alapmu, de lehet, hogy kimaradt...

Tudnék mesélni, hogy dolgozókent, gyakornokként, hozzátartozókent, sőt betegként én is milyen viselkedéssel találkoztam már.


Ha gondoljátok, csokorbagyujtom és leírom.

Sajnos intézményt nem irhatok, de szívesen elmesélem a tapasztalataimat.


A legnagyobb probléma ott kezdődik, hogy nagy az emberhiany, mindenhatonak is hiszik magukat emiatt, kommunikáció teljes hiányával rendelkezik a többségük ("le kellene vetkőzni", milyen kommunikáció ez? Nem szebben hangzik: " legyen kedves levetkőzni ezért még ezért") de sorolhatnám hosszasan, ha megkertek le is fogom írni.

Miért tartom fontosnak a kommunikációt és a viselkedést? Mert ez az alapja az adherencianak, a terápiás együttműködésnek, a terápia sikerének.

Egy szakdolgozonak mindenféle típusú emberre IS fel kell keszulnie, persze mi is emberek vagyunk.

Emiatt indulnak úgynevezett "Bálint csoportok" az intézményekben, már ha ad az intézmény, osztály feje erre a lehetőséget - sok helyen jártam, ahol a dolgozók nem ventillalhattak ki a problemajukat, problémásabb betegeiket.

Csőd, ami itt van. Én kérek elnézést az kollégiaim viselkedése miatt...

2021. jún. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
44%

"Ápoló BSC képzést végeztem el, kiváló minősítéssel,"


Jellemző, már bocs, de a minősítést ki nem sz.rja le...Én meg cum laude vagyok orvos, kiválóan megfelelt vagyok háziorvos de ez a kutyát nem érdekli.


"Az ok, amiért nem "száll szembe", az a megtorlastol való felelem, a beszűkült tudatallapot példának okáért - de ha valóban orvos lenne, akkor ezt tudná, Pilling - Orvosi kommunikacio alapmu, de lehet, hogy kimaradt..."


Ok okozat? Ez így csak jól hangzó bla-bla, pár szép szakszóval. Egyrészt én sehol nem beszéltem szembeszállásról, másrészt beszűkült tudatban pont, hogy szembe fog szállni a beteg veled. Ha nem büfé-ruhatár ETK képzést végeztél volna ezt tudnád.

Egyébként olvastam a könyvet.


"Tudnék mesélni, hogy dolgozókent, gyakornokként, hozzátartozókent, sőt betegként én is milyen viselkedéssel találkoztam már."


Érdekes én is tudnék. 10 és orvosi tevékenységem során az esetek 95 százalékában korrektséget tapasztaltam, és valóban van pár eset, amikor bunkók voltak a kollégák. Mert emberek. Mindenkinek lehet sz.r napja, és ha azt mered mondani, hogy te mindig minden beteggel kedves és megértő tudsz lenni, akkor bocs, de vagy rohadt keveset dolgozol, vagy hazudsz.


"Ha gondoljátok, csokorbagyujtom és leírom.

Sajnos intézményt nem irhatok, de szívesen elmesélem a tapasztalataimat."


Ez meg annyira kisstílű ápoló mentalitás, hogy az hihetetlen, csak egy hülyébb ápoló nem fogja fel, hogy egy rohadt nagy teamben dolgozunk, éppen ezért nem sz.runk oda ahonnan eszünk, a gerinctelenség szintén tipikus ápoló motívum. Szerencsére a kollégák csak kis de rendkívül nagypofájú része ilyen.


"Miért tartom fontosnak a kommunikációt és a viselkedést? Mert ez az alapja az adherencianak, a terápiás együttműködésnek, a terápia sikerének."


Igen, valóban fontos. És az mit segít, ha a beteg már eleve úgy megy be a kórházba hogy ott biztos bunkók lesznek vele, hiszen a BsC-s "ápoló" aki maga is EÜ-s megírta a gyakorin?! A hangulatkeltés kinek is jó?!


"Csőd, ami itt van. Én kérek elnézést az kollégiaim viselkedése miatt..."


Nem vagyunk kollégák, a kollégák kiállnak egymásért, te meg undorító módon névtelenül uszítasz és szúrod hátba a kollégáidat.

2021. jún. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
59%

Nem is rád gondoltam, amikor a kolléga szóra utaltam, ennyire ne hidd magad fontosnak. :)


Egyszer gerinctelenezel, kisstílű ápolói "motivumokrol", máskor kvázi hatbaszurasrol beszélsz, akkor döntsd már el, hogy milyen egy ápoló valójában, mert nem vagy valami koherens.


Haziorvosrol meg itt szó sincs btw, korhazrol beszélünk, neked meg ahhoz túl sok közöd nincs már. Osszeszoksz az asszisztenseiddel, a praxis kozossegeddel... Hagyjuk már, kérlek.


"Bufeszak ruhatár ETK", értem, mondja ezt a háziorvos, aki lassan a "bufeszak ruhatár ETK" MSC apoloval lesz kiváltva, mert rájöttek, hogy ez a háziorvosi sztori (lassan már az egész alapellátás) delegalhato egy jól képzett ápolóknak. :D de magas lovon ülsz Hazidoki, ha ito-rol jönnél, akkor talán meg hinnék is neked.


Egyből leesett, a beszűkült résznél, hogy te betegnek nem voltál a közelében, max bevitted neki az ételt, vagy csak távolról beneztel a kórterembe - vagy a tapasztalatod a 0 felé orientálodik. :) Megnézem, ahogy pl egy geriatriai osztalyon szembemegy veled, az amúgy is rettegő néni.


Egy túrót olvastad, akkor nem írnál emeletes okorsegeket.


Uszít a franc, de hazudni nem fogok. A tények makacs dolgok.


Nem állok ki olyan kollegakert, akik "lesz*rhazizzak" a beteget az intenzíven vagy a karjuknal fogva rangatjak vissza az ágyba, mert a saját hanyagsaguk miatt kiesik a demens hölgy, ugyanezen osztalyon sutyiba viszi az alkoholt a betegnek. Kösz nem, nekem van gerincem.

Az olyan fonoverert sem fogok kiállni, aki undorodva, megalázó hangnemmel üvölt a beteghez, hogy "maga sztomas?".

Elmész te a francba, ha csak bajtársiasság miatt veded az ilyen "enbereket". Alapvetően itt kezdődnek a bajok.

A jó ápolók meg hetedhét határon túl vannak már vagy hagyták a francba az egészet, elmentek szülni, a büfé-ruhatar ETK-n oktatnak.

-azert a kevesert kiállok, de ők magukért meg képtelenek, ez a rákfenéje az egésznek.

2021. jún. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
52%
Egy háziorvos mostanság biztos nem arra fecserli azt a kevés szabadidejet, hogy a gyakorira írogasson... 🙄🙄🙄
2021. jún. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges ezen vitázni, mert sajnos vannak negativ tapasztalatok, ezt nem lehet cáfolni. Értem én, hogy sok esetben a beteg is olyan, hogy nehéz velük, ezt el kell fogadni, nyilván a tolerancia a dolgozók részéről egyre jobban csökken, ezt is megértem, én csak remélni tudom, hogy ez változni fog.
2021. jún. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Háziorvoskánk a bizonyíték arra, hogy papír mellé nem osztanak észt . 💁‍♂️ Igenis tapló volt az ápolók nagyja bent, ezt apám szobatársa is alátámasztotta.
2021. jún. 24. 13:34
 19/28 A kérdező kommentje:
Semmi probléma. Vannak nagyon jó Ügyvéd barátok , vagy így vagy úgy de ennek vége lesz.
2021. jún. 24. 13:37
 20/28 anonim ***** válasza:
70%
Hol voltál az idő alatt míg taplók voltak az ápolók?! Utólag mit akarsz bizonyítni, mindeki leírta utólag már veszett ügy!! Miért nem akkor mentél be és tettél panaszt?
2021. jún. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!