Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen helyzetben mit kell...

Ilyen helyzetben mit kell tenni egy sérülttel?

Figyelt kérdés

Tegyük fel közúti balesetben valaki eltöri a kezét, de a lábát is elvágta, spriccel belőle a vér.

Az oké, hogy az artériás vérzésnél a szív fölé kell helyezni az adott végtagot, ebben az esetben le kell fektetni a földre és alápolcolni a lábát?

A törött kart hogy kell ilyenkor rögzíteni? (Ugyan nem egyértelmű, de valószínűleg eltört, lehet ficam vagy rándulás is).

Mert az oke, hogy ha csak a karja törik el, akkor akár fel is ülhet és háromszög kendővel rögzítem, de ilyenkor?


Holnap vizsgázom, nézem a tételeket, de ebben bizonytalan vagyok



2021. júl. 21. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A vérzésre nyomó kötés.

És próbáld meg picit felpolcolni a lábat, vagy ilyesmi. A karját akár 2 faággal tudod rögzíteni. Közben ugye hívod, vagy hívatod a menthket, és onnantól kezdve arra figyelsz, hogy mit mondanak

2021. júl. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ennyire ne görcsölj már az elsős. vizsgán. Már a 3. kérdést látom itt ebben a témában. -_-


Inkább a közlekedés vagy egészség topikba írd.

2021. júl. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja, csak mar egyszer meghuztak🤣 borzasztoan bunko volt a vizsgaztato, nem engedte keszre mondani.

Azt a tetelt huztam, hogy egy biciklis elesik es elvagja a nyakat, spriccel belole a ver..

Mondtam hogy elszoritom a verzest stb stb minden jo, mondtam hogy szorito kotest tennek meg ra. Egybol bevillant, hogy olyat nem lehet, mert megfullad. De mar nem engedte kijavitani. Amit kimondtam mondta hogy akkor lehkozelebb…

2021. júl. 21. 17:29
 4/5 Munkavedelem ***** válasza:

1. A karsérülés ez esetbem másodlagos.

2. A vérzést kell azonnal csillapítanod. A leggyorsabb, ha rányomsz a sebre valamilyen textiliát. Kötszer hiányában bármi jó ilyenkor. Sapka, ing, konyharuha, bármi.

3. Ha van kéznél kötszer, akkor nyomókötés.

4. Ha az átvérzik, akkor még rákötünk. Nem kezdjük elölről!

5. Hívunk mentőt, biztosítjuk a helyszínt.

6. Ha a sérült sápadt, sokkfektetés. (valamit a lába alá raksz)

7. A kart nem sínezzük!! Se faággal, se mással. Próbáljuk megakadályozni a további elmozdulását, pl. 3szögletű kendővel. De nem tesszük helyre, nem egyenesítjük ki, stb!!

Sok sikert! 🙂

2021. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sikerült, átmentem!! Gázmérgezést és gerincsérülést húztam! :)
2021. júl. 22. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!