Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyire bíztok egy olyan...

Mennyire bíztok egy olyan fiatal orvosban, aki az egyetem második felét online végezte?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert végzős orvostanhallgatóként egyre bizonytalanabb vagyok abban, hogy érdemes-e egyáltalán elkezdenem a munkát. Kb. a gyakorlati oktatás kezdete óta van online minden, beteget élőben már évek óta nem láttam, semmi gyakorlati ismerettel nem rendelkezem. Valószínűleg az újabb hullámok és kirendelések miatt a diplomáig nem is fogok új ismeretekkel gazdagodni. Úgy érzem, hogy az egyetem utolsó 2 és fél éve csak időpazarlás volt a tanulmányaimat nézve.

Nyilván nem az én hibám, hogy így alakult, de olyan szintű lemaradásban vagyok (és leszek végzéskor) a "normális" rendszerben végzett orvosokhoz képest, mintha az egyetem fele teljesen kimaradt volna. Nem érzem magam kompetensnek ahhoz, hogy betegekkel foglalkozzak. A környezetem szerint viszont a betegeket ez nem érdekli, ugyanúgy tekintenek rám/ránk is, mint a "rendes" orvosokra. Szóval ez a kérdés, ti mit gondoltok?



2021. júl. 25. 12:15
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Jó, akkor másfél éve, plusz az elkövetkező év (értsd: tanév), amit nagyjából garantáltan nem gyakorlatokkal, hanem ide-oda kirendelve Mari néni és Karcsi bácsi győzködésével fogom tölteni, hogy ugyan oltsák már be magukat. Szerintem aki akarta, az már megértette a problémám, több időt nem szeretnék piszlicsáré részletek miatti magyarázkodással tölteni.
2021. júl. 25. 15:19
 12/14 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, attól hogy találkoztál egy-két f.szkalap oktatóval még ne menjen el a kedved. Az oktatói gárda gyakran a legnagyobb nárcisztikus bunkókból áll.


A sebészeti asszisztálással meg semmit nem vesztettél. Állsz húzod a kampót, nem látsz lósz.rt sem. Szakmailag nem sokat ér.

2021. júl. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Erős túlzás ez az "egyetem második felét". Az orvosi 6 év, 3 évnyi távoktatás kellene, hogy ez az állítás megvalósuljon, cirka 10-12 hónapnyi távoktatás zajlott le.


Plusz szerintem érdemes azt az oldalát is figyelni, hogy egy világjárvány nem mindenki életében fordul elő. Lehetőséget kaptunk betekinteni egy ilyen helyzetbe is. Én idén szereztem diplomát, lehet hogy tényleges belgyógyászati osztályon kevesebbet voltam, de helyette voltam covid osztályon, intenzíven, ahol nyilván a fertőzés mellett a beteg alapbetegségeit, mint magasvérnyomás is kezelni kell.

2021. júl. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mi törpént a kedves kérdezővel azóta ?
2023. máj. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!