Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mérnökinformatikus egyetemet ...

Mérnökinformatikus egyetemet Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

középiskolai éveimből még 1 lesz. Sokáig tanakodtam, hogy mit tanuljak tovább, de a mérnökinformatikus érdekelne. Na most...ha én elmennék egyetemre (matekból most éppen meglett a 3-mas, a fizika alapjai meg érdekel ek, de nem több) mennyire menne nekem? Pontosabban, hogy a matek és a fizika mennyire nehéz egyetemen ott? Csak elmélet van, vagy vannak komoly számolások is? Mármint a matek részénél?

A válaszokat előre is köszönöm



2021. júl. 7. 19:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
64%
Felejtsd el. Az épphogy meglett a hármas nem műszaki egyetemre való tudás. Még ha el is végzed, akkoris kettessel, olyan szakember meg kéne a fenének. Legalábbis normális munkaadónak nem.
2021. júl. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
83%
BME-ről tudok nyilatkozni. Analízis 2 pl elég nagy vérengzés, sokan bukják. Vígh Mátéval a fizika is szivatos nagyon, szóval ha ezek nem mennek, megette a fene. 2 félévet nem élsz túl!
2021. júl. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Jaj. Mindegy a mostani jegy. Kezdj el felkészülni magadtól minden nap foglalkozz a matekkal es a fizikaval és írd meg jol az érettségiket.
2021. júl. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
97%
Mert az órán figyeles és házi írás és a dolgozata készülés nem elég. Tematikusan elölről kezdd el és akár a tanártól is kerdezhetsz ha elakadsz. Csak rajtad múlik
2021. júl. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
75%

Annó fizikából és matekból 2-es voltam és végig csináltam a matekos BMEs tantárgyakat elsőre Mérnökinformatikus szakon.


Előttel írt analízisból 4-es voltam (igaz, szigorlat 2-es lett) Fizikából pedig 3-as.


Amúgy ha túl esel a matekos tantárgyakon már nincs gáz és nem hiszem, hogy az itt szerzett jegyeid befolyásolnák, hogy milyen szakember leszel.


Pl.: Ha szoftverfejlesztő specializációt választasz és mondjuk elmész Android fejlesztőnek (csak valamit random területet mondtam) senkit sem fog érdekelni, hogy 2-es vagy 4 es voltál fizikából vagy valószínűségszámításból. (Igen van ilyen tantárgy is).

2021. júl. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
81%
Ha érdekel, akkor jelentkezz, aztán ha felvesznek, akkor vágj bele. Nézd meg hova jutsz vele. Én sem voltam szuper matekos gimiben, aztán csak-csak villamosmérnök lett belőlem csúszás nélkül.
2021. júl. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
84%

Én sose végeztem volna el egy egyetemet se, ha a lebeszélőkre hallgatok. Igen, sokat kell tanulni, jó matekos alapokkal kell egyetemre menni, de ha van még 1-2 éved az érettségiig, akkor nem lehetetlen.

Nem kevés ismerősöm végzett el mérnöki, infós szakokat középiskolai matek 2-3 jegyekkel. Annyi a kulcs, hogy fel kell készülni és tanulni kell, sokat...

2021. júl. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én attól félek, hogy nem lesz majd elég pontom az egyetemre, hisz a mérnökinfós szak elég magas pontszám kell
2021. júl. 8. 09:06
 9/33 anonim ***** válasza:
39%

Egy emeltszintű informatika és egy középszintű matek érettségivel azért nem olyan nagy kunszt bekerülni. Meg legfeljebb nem a BME-re mész, de még az is összejöhet két ötös érettségivel meg egy nyelvvizsgával.

Én akkor beszélnélek le a mérnökinfóról, ha a középszintű matekérettségi min. 85-90%-os megírása nem menne, és ha hozzá sem tudnál szólni az informatika programozás részéhez.

2021. júl. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
18%
Amíg a kérdést se tudod normálisan megfogalmazni, addig egyikre se menj szerintem. Azért a helyesírás már alap egyetemen (vagyis illene tudni helyesen írni, meg normálisan fogalmazni).
2021. júl. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!