Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A férjem szájüregi daganatos...

A férjem szájüregi daganatos betegségben szenvedett. Az orvos a legnagyobb dózisú sugárzást ajánlotta, a szájüregében minden elégett tőle. Azóta egy kérdés jár az eszemben: nem lenne-e helyesebb, ha őszintén megmondanák, ha már nincs segítség?

Figyelt kérdés

#daganatos betegség #sugárterápia #orvosetika #Őszinte diagnózis #Kímélet vagy őszinteség
2021. aug. 4. 00:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
53%
Az orvosnak tájékoztatnia kellett volna a következményekről, avaly! Honnan tudja a beteg mi vár rá? Ő joggal várja el az orvostól, hogy a szaktudása és tapasztalata alapján a legjobb kezeléssel áll elő, nem olyannal, ami a normális élettel összeegyeztethetetlen. Itt nem ez történt. Ilyen következményekkel az orvosnak nem lett volna szabad ezt vagy ilyen dózisban kezdeményeznie, hiszen csak kárt okozott vele, semmi hasznot!
2021. aug. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Az egész helyzetūnk szerencsétlen volt, számkivetettnek éreztem magunkat. A ķórházi szájsebészetrn fedezték fel az ínydaganatot, onnan egyenesen az éppen frissen induló onkológiára utaltak bennünket. Nem akartam, hogy kórházba kerüljön, ezért naponta hordtuk a sugárkezelésre, de csúszott az új részleg beindítása, így két hónapot csúszott a kezelés megkezdése. Hamar kiderült, hogy az arcbőre nem bírja a terhelést, kétszer is szünetet kellett tartani. A børgyógyász megpróbálta lebeszélni a folytatásról, de ő nem akarta feladni, mert a szájsebész azzal kecsegtette, hogy utána meg fogják műteni.

Az onkógust egy alkalommal megkérdeztem erről, de ő rázta a fejét: lehetetlen.

Amikor az utolsó kezelédt is megkapta, visszautaltak bennūnket a szájsebészetre. Mit kezdjek magukkal, ez nem szájsebészeti probléma, egyébként is megszűnik az osztály- mondta az orvos. AKkor hova menjünk?- kérdeztem. Erre megvonta a vállát. Legszívesebben ordítottam volna a kétségbeeséstől. Visszamentūnk az onkológiára, az orvos gondolkodás nélkül azt mondta, akkor ide fognak járni. És valóban így is történt. Egymás után kaptuk tőle a beutalókat, minden szakrendelést megjártunk, és bár segíteni nem tudtak, de a férjemnek az volt az érzése, hogy tõrődnek vele. Még mindig a můtétet várta, mikõzben a daganat csak nőtt-nőtt, mintha a sugártól új erőre kapott volna.

2021. aug. 5. 20:34
 13/16 anonim ***** válasza:
53%
Szörnyű! Talán lehet, hogy neki jobb volt, hogy reménykedett. Vagy csak így bírta elviselni. Volt mibe kapaszkodnia, hogy van cél, van értelme. Dehát akkor szegény se enni, se beszélni nem tudhatott a végén, meg biztos nagyon fájt is neki a felégetett bőr meg mindenféle szövetek. Hány éves volt? És hány éves voltál akkor te?
2021. aug. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Én 65, ő pedig 75 éves volt. Akkora akaratereje volt, hogy egy percig sem használta a gyomorszondát, leetőltezte a pépesre turmixolt ételeket. Fájdalmai voltak, de mivel sohasem szedett gyógyszert, így rá jól hatottak a fájdalomcsillapító cseppek. Az utolsó két hetet már morfiumon, infúzióra kötve élte meg. Akkor már semmi fájdalma nem volt.
2021. aug. 5. 21:02
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszõnõm szépen a válaszokat. Úgy éreztem, legtõbben tanácstalanok vagyunk abban, hogy a szájsebész órvos jól tette-e, ha nem beszélt a reménytelen helyzetről. Most úgy érzem, így kellett tennie, hiszen az utolsó reményt vette volna el, másrészt én sem világosítoztam fel hasonló okból.

A sugárzás következményeiért nem okolható senki, mert túl nagy dózis kellett akár a reményhez is.

2021. aug. 10. 10:55
 16/16 anonim ***** válasza:
Az igazság az szegény, hogy a keresztény Fidesz kormányunk és Kásler úr anno még bevezette hogy nem kezelik invazív a hetvenöt év feletti betegeket. Így aztán az orvosoknak nehéz volt eldönteni hogy sugár vagy műtét. De nyilván az azonnali műtét segített volna abban az esetben ha nem volt áttét nyirokra mert a sugárterápiás kezelés csak lassítja a folyamatot és még újabb kárt, daganatot okoz. Nagyon sajnálom ami történt, borzasztó ami ebben az országban folyik. És ezek a frissen kikerült orvosok tapasztalat nélkül hogy majd ő, stb. nem tudom mit képzelnek.
nov. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!