Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mandulaműtét utáni tapasztalatok?

Mandulaműtét utáni tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most van 3.napja,hogy kiműtötték a torokmandulámat. Sokat olvastam mások tapasztalatairól, ezért is furcsállom, hogy nekem az elmúlt napokban csak minimális fájdalmaim voltak. Fájdalomcsillapítót evés előtt szedek, meg estére is egyet. Éjszaka óránként, másfél óránként felkelek magamtól inni, hogy ne száradjon ki. Az egyetlen, ami még problémát okoz az a szám fokozatosan nagyobbra nyitása. Enni tudok, viszont nem nyílik a szám annyira.

Esetleg tudnátok tapasztalatokat írni? Volt e még olyan akinek hasonlóan fájdalommentesen teltek az első napok? Őszintén, furán hangozhat de kicsit kezdek aggódni amiatt, hogy nem fáj, hogy rosszul csinálok valamit és emiatt van ez. 20/L



2021. szept. 10. 19:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Uhh, ezt olvasni is rossz volt😒 Tényleg jobb ezen még gyerekkorban átesni, ezekre én egyáltalán nem emlèkszem. Csak annyi maradt meg az egészből, h nagyon szomorú voltam, amikor lejárt a látogatási idő és Apukàm hazament.

Jobbulást neked🍀😘

2023. okt. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én már jócskán túl vagyok rajta, ezért le is írom a tapasztalataimat, hátha valakinek hasznos.

Nekem utólag az egyik vizsgálatomon közölte be az orvos, hogy kicsit húzós volt a műtét, mivel elég beteg volt már a mandulám, ráadásul mindkettő mögött volt heg, ami egykor tályog lehetett.

Még 4 évvel a műtét előtt volt egy tüszős mandulagyulladásom, amit nagyon rosszul éltem meg, két hétig nem is tudtam semmit sem enni, nyelni is pokolian fájt. A háziorvosom azt mondta rá, hogy tályog gyanús, el is küldött fül-és orr-gégészetre, azonban ott az orvos kizárta a lehetőséget. Ami vicces, mert 4 év után kiderült, hogy mégiscsak igaza volt a háziorvosomnak :D

A lényeg, hogy mielőtt túlestem volna a műtéten, rengeteg helyen olvastam, hogy a mandula kivétele hasonló fájdalommal jár, mint a tüszős mandulagyulladás, ezért én rettentő fájdalommal azonosítottam (akkor még nem tudván, hogy anno a tályog miatt fájt annyira). Valószínűleg ezért lehetett, hogy "keveslettem" a fájdalmat és nagyon elővigyázatos voltam.

Én esténként állítottam be magamnak 2 óránként ébresztőt, hogy igyak és ha tudok, akkor gyógyszer vegyek be.

Amikor kezdett lejönni a var, az hihetetlenül rossz élmény volt, de hála égnek ez nem tartott olyan sokáig.

Nekem még a szájzárral volt nagy problémám. Napokig annyira sem tudtam kinyitni a számat, hogy megegyek egy túró rudit. Az orvosom azt ajánlotta,hogy fokozatosan próbáljam feszegetni, ne túl erősen. Végül egy hét alatt az is elmúlt.

Amit mindenkinek ajánlani tudok a rengeteg víz ivás! Igen, fájdalmas meg kellemetlen (főleg amikor jön le var), viszont az sokkal rosszabb, ha száraz a torkod és a seb.

Mindenkinek kitartást és jobbulást, aki most esik túl rajta!:)

nov. 21. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!