Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi történik ha terheléses ekg...

Mi történik ha terheléses ekg közben rosszul leszek?

Figyelt kérdés

Járóbeteg szakrendelőben lesz, nem kórházban.

Korábban már kerültem kórházba pitvarfibrillacioval, akkor volt egy szívkatéteres műtétem és utána rendben voltam. Most viszont újra elkezdtem sportolni kb fél éve és nagyon keveset bírok, erősen-gyorsan dobog a szívem, szédülök, nehéz levegőt venni, ezért lesz terheléses ekg (meg előtte sima ekg és ultrahang)

Ha rosszul leszek mentőt hivnak? Vagy pl egy pitvarfibrillaciot el tudnak latni ott is és ha jól vagyok hazamehetek?



2021. szept. 25. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Na ettől a (jogos) kérdéstől ahogy elolvastam utána akkora extrám volt, el kell hogy tudják , mert nagyon sok magán rendelőben is csinálnak ilyen vizsgálatot, de azért egy sztk mégis csak jobb mint egy kis rendelő.
2021. szept. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ill megs se csinálják ha az ultrahangon vagy a sima ekg-n lesz valami olyan. Hány éves vagy , nemed?
2021. szept. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen el tudnak látni, utána pedig mentő visz be a területileg illetékes kórházba (dehogy mehetsz haza, szerinted ezért vállalná valaki a felelősséget a szakrendelőben?). A terheléses EKG elvégzésének feltétele, hogy előtte a nyugalmi EKG és a szív UH negatív legyen, illetve hogy a rendelő fel legyen szerelve az életmentéshez szükséges eszközökkel.
2021. szept. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!