Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 25. heti terheléses vércukor...

A 25. heti terheléses vércukorvizsgálatra hogy készüljek? Kell-e vinni vizeletmintát? Gondolom éhgyomorra történik. Hogy zajlik a vizsgálat?

Figyelt kérdés

Aki már túl van rajt, legyen szives elmesélni mi történik pontosan?!

23 hetes km



2017. aug. 26. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pl (mert nem egységes) nyitáskor ott kellett lenni, vért vettek majd a cukros vizet meg kellett inni (nekünk semmit nem kellett vinni mert van ahol te viszel mindent) aztán 2 óra múlva bekopogtál és levették újra a vért. Vizeletre nem emlékszem,de szerintem az is volt,mert jellemzően amikor laborba mentem akkor mindig vér és vizelet volt és szerintem a terhelésesnél is.

Vannak akik citrommal is készülnek, nem árt :) mondjuk nekem nagyon jól esett mind a 3 gyereknél mert a reggelt mindig tömény cukros teával kezdem és itt ,meg éhgyomorra kell menni, a reggelt sima vízzel lehet kezdeni...szóval nekem jól esett az a tömény cukor,hogy magamhoz térjek.

2017. aug. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kell vizeletet leadni, nyugodtan vihetsz be otthonról gyűjtöttet.

Nálunk méretni kellett a háziorvossal egy éhgyomri cukor értéket ujjból. Aztán 1 héten belül menni a cukorterhelésre. Leveszik a vért, leadod a pisit. Utána meg kell inni a cukros vizet. 120 perc múlva menni kellett újabb vérvételre.

Másnap volt nekem eredmény.

2017. aug. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ki kellett váltanom a patikában a cukrot. Amikor kapod a beutalót, vagy kapsz receptet hozzâ, és akkor megveszed, vagy nem, de kérdezz rá. A két vérvétel közötti 2órában elvileg nem lehet elhagyni a helyszínt (mert a nõvért felelõsségre vonhatják, ha történik veled vmi - de nem fog), de ezt nem nagyon szokták figyelni. Akár haza is mehetsz lepihenni, ha közel laksz.
2017. aug. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem lévők hozzászólásait én annyival egészíteném ki, hogy a 2 óra alatt nem javasolják a mozgást. Amikor az első gyermekemmel voltam várandós, a laboros hölgy a lelkemre kötötte, hogy ne nagyon sétáljak, mert az is befolyásolja az eredményt.
2017. aug. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőm azz mondta, vizet ihatok az első vérvételig (ez jó volt) cukrot, kanalat, poharat, vizet nekem kellett vinnem. Bár a jól lehűtött vizemet kiöntötték, vagy megitták, helyette langyos csapvizzel csinálták meg..2 citrom levével egészen iható volt. A beutalómra rá volt írva, hogy vizelet vizsgálatot is kér a dokim, így azt is vittem. Éhgyomri vérvétel után elkészítették a lötyit, és mondták, hogy amint elkezdem kortyolgatni, onnantól számított 2 óra múlva kopogjak be. Elmozdulni nem lehet (max mosdó), mert befolyásolja az eredményt. Bajcsy kórház bp.
2017. aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 25. héten végezték el a vizsgálatot Pécsett, a Szülészeti Klinikán. Előtte való nap estétől (én 19:00-től már nem étkeztem) kezdve már csak folyadékot fogyaszthattam addig, míg el nem végezték a teljes vizsgálatot.


Másnap reggel megkaptam a beutalóm a terhesgondozóban és az ampullákat, amivel mehettem is rögtön vérvételre. Itt 2-3 ampullányi vért vettek le, 1 ampullába pedig vizeletmintát kértek (a félretett és magammal vitt reggeli vizeletet elfogadták, csak át kellett öntenem az ampullába).


Az első vérvétel után rögtön kikeverték nekem egy kb. 2-3 dl pohárba a cukros oldatot, amit kicsit kavargatnom kellett, hogy biztos feloldódjon a glükóz, s lehetőleg húzóra meg kellett innom. Ha maradt a pohár alján cukor, akkor azt ki kellett még kanalazni.


Innentől számítva 2 óra múlva (ami alatt pihenni, nyugalmi állapotban kellett lenni) vissza kellett menni a vérvételi helyszínre, s levették a terhelt vért.



Én meg se kérdeztem, hogy a 2 óra alatt el lehet-e menni a Klinikáról, vagy ilyesmi, mert a várakozás alatt a terhesgondozást letudtuk a védőnővel meg a nőgyógyásszal, illetve vittem magammal könyvet és olvasgattam.


A cukros oldat megivása abszolút kibírható, de elfogadják, ha valaki szeretne belefacsarni egy kis citromot.

2021. jan. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!