Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magán nőgyógyászom van , de ő...

Magán nőgyógyászom van , de ő nem szülészt ,mi a helyzet ilyenkor ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Magán nőgyógyászhoz járok baba projekt miatt, viszont ő csak kezel, úgy tudom nem szüleszt. Ilyenkor mi a helyzet? Ha terhes leszek hozzá járok , nem kell akkor már sztkba mennem ? Vagy a helyi kórházba? Ki hogy csinálja , ha esetleg van olyan akinek a dokija magán, de sima sztkba szül annak megköszönnèm . Igazából csak azt nem tudom ,hogy ha végig hozzá járok terhesség alatt akkor hogy fogadnak a kórházban ? Nem kellene közben oda is elmennem? Bocsánat ha hülye kérdés de nem tudom ennek a menetét :)

2021. okt. 2. 00:24
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
Ha ragaszkodsz magánhoz keress olyat aki kórházban dolgozik. Eljárhatsz hozzá magánban kényelmesen hacezt szeretnéd de a szülést is levezeti ha eljön az idő
2021. okt. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kórházba amúgy se nagyon kell megjelenni a szülésig, maximum a terhesség végén csinálnak ott CTG-t.

Az sztkban nem tudsz szülni, mivel az a rendelő, oda ugyan úgy csak a terhesgondozásra tudnál járni, simán lehet hogy olyan orvoshoz, aki nem is vállal szülést a kórházban.


Mivel amúgy sincs fogadott orvos így kb mindegy, hogy kihez jársz, mert úgyis az ügyeletesnél kell szülni. Én magánba jártam olyan hoz, aki akkor már nem vezetett le szülést, de a terhesgondozást vállalta. Teljesen járható út.

2021. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan ige, hogy "szüleszt".
2021. okt. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyászom használta a szüleszt kifejezést, szóval lehet, hogy létezik..

Március óta nem szülhetsz fogadott orvosnál, tehát ha dolgozna is kórházban, akkor is csak az ügyeletes orvosnál szülhetnél. Én pont így voltam, ahogy te, tavaly év végén estem teherbe, előtte már voltam néhányszor egy szimpatikus nőgyógyásznál, így hozzá mentem decemberben terhességmegállapításra is. Viszont neki csak magánrendelése van, nem dolgozik kórházban, de mivel akkor már látni lehetett, hogy ha dolgozna, akkor sem hívhatnám be szülésre, így végül nála csináltam végig a terhesgondozást. Sem sztk-ban, sem a kórházban nem voltam egész terhességem alatt. Úgy terveztem, hogy ctg-re majd már a kórházba megyek, az orvosom is ezt javasolta, hogy már benne legyek a rendszerben, de ahova tartozok, ott csak 40. héttől van, én pedig egy héttel korábban szültem. Így aztán akkor jártam életemben először a kórházban, mikor beindult a szülés. Felvették az adataimat, megnézték a leleteimet és ennyi. A kórházban mindenképp fogadnak, az a dolguk. Mindegy, hogy náluk dolgozó orvoshoz jártál, vagy tök máshova, vagy egyáltalán nem látott orvos, a körzetis állami kórházból nem küldenek el.

2021. okt. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!