Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kiszolgáltatott helyzet,...

Miért kiszolgáltatott helyzet, amikor egy nő szül és látják az ápolók meg a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
2020. okt. 16. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Mert az. A nő széttett lábakkal fekszik egy asztalon, vajúdik, maga alá csinál, és ezt az orvosok meg az ápolók is látják. Ráadásul sok helyen bunkóznak is a nőkkel. Na ezért.
2020. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
A szules alapvetően egy kiszolgáltatott helyzet. Ha visszamesz kicsit és evolúciós pszichológiai szemmel nézed: szules közben bármikor felfalhat a kardfogú és sem elfutni sem védekezni nem tudsz. Gyakorlatilag rá vagy utalva a körülötted lévőkre. És az a mai nap is így van. Korábban csalad, aztan bába most meg ugye az orvosok. Engem inkább az érdekel, miért ne lenne kiszolgáltatott helyzet szerinted?
2020. okt. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Mert alapvetően bármit meg tudnak csinálni vele..

Nem tud ellenkezni, vagy nem tetszést nyilvánítani, vagy egyáltalán àtgondolni, hogy ő azt szeretné-e.


Nekem volt olyan szülésem, amire aokat készültem.

Egy pillanatra nem vesztettem el a tiszta gondolataim, mégis a fejem felett beszélték meg, hogy megvágnak odalenn... ha nem figyelek arra hogy az eszközt kérik tök feleslegsen kapok egy nagy metszést.

/ gátvédelemmel lett meg a baba, mert megkérdeztem biztosan kell-e/


De én erre készültem, mert itt nem lehet dokit sem fogadni..és hallottam ezt-azt


Első szülésnél erre képtelen lettem volna..

Ott vergődtem, sokra nem is emlékszem.


Arról nem beszélve, hogy az alfelem csupasz és a gyerekem életét is a kezükbeadom

2020. okt. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Pasi vagy? Vagy még nem szültel? Akkor képzeld el azt, hogy fosol és hánysz egyszerre, és egy uvegkalitkaban vagy, amiben alul felül tükör van és mindenki téged néz /lát közben. Ugye milyen kellemes érzés?
2020. okt. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2%
Nekem is furcsa, hogy így érzik sokan. Én a világ legerősebb emberének, a nagybetűs NŐnek értem magam végig a vajúdás és a kitolás alatt is.
2020. okt. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Wow utolsó, èn csàszàros voltam az előzővel is meg 5 nap mùlva is az lesz, szerintem èn is hős vagyok!
2020. okt. 17. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
92%

Egyedul szultem, csak szuleszno volt es orvos. Az orvos neha radnez, de nem ul bent, a szuleszno pedig kiment valamiert es jottek a tolofajasok.


Orditottam hogy valaki azonnal jojjon be mert a köre fog esni a gyerek!


Senkinek nem kivanom ezt az erzest hogy akit 9honapig novesztettel magadban es megszerettel egy ilyen orbitalis hiba miatt legyen nyomorek, mert te nem tudod megoldani egyedul ott a szuloagy/szek tetejen szettett es talan lekotozott labakkal.


Amikor pedig bent vannak, akkor sem lehet szep latvany h csorog beloled minden (is) es orditasz a fajdalomtol.

2020. okt. 17. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Sokszemlontbol hasonlit a szexre, vagy a nagywczesre, azokat sem tudod normalusan masok elott csinalni, ha igy kellenetenned, nem erezned kiszolgaltatott helyzetnek? A hormonok, amik a szules folyamatat segitik nyugalomeseten mukodnek csak igazan jol a legtobbnonel. Ha a stresszhormonszint novekedni kezd, az akar teljesen le is tudja allitani avajudast, vagy sokkal hosszabba vagy fajdalmasabba teheti. Raadasul sok nonek ilyenkor ruha nelkul esik jo lenni. Nalam csak a szuleszno volt bent masodjara, es negykezlsb szultem matracon, senki nem ert a babamhoz elottem, en emeltem magamhoz, nem normalis amugy ez a szuloagyon szules, foleg nem kengyelbe tett labakkal, a leheto legelonytelenebb pozicio a baba szuletese szempontjabol.
2020. okt. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%
Mert meztelenül, széttárt lábakkal fekszel, fájdalmaid vannak, ott van benned, hogy ha valamit rosszul csinálsz, akkor annak nem csak te láthatod kárát. Továbbá sok kórházban nem megoldott a háborítatlan szülés, gyakran a folyosókon fel-alá tipegő látogatók úgy nézik meg a széttárt alfeled, ahogy nekik tetszik, mivel nincs lehetőség külön vonulni. Nagyon kevesen vannak azok a szerencsések, ahol 1-1 szakemberrel lezajlana az egész, sokszor jönnek mennek, hol ez, hol az, nem érted miért jön ide egy 128. valaki, jogosan fölmerül benned, hogy nincs-e valami baj, hogy ennyi embernek kell megvizsgálnia, holott sokszor csak éppen a te orvosod (ha van ilyen) nem ér rá, vagy épp műszakváltás zajlik, esetleg bemegy kukucskálni 1-2 hallgató. A kommunikáció nem a legjobb sajnos, beadnak valamit, amiről nem tudod, hogy mi és miért kell, sokszor csak csendben hümmögnek, amiből megint arra következtetsz, hogy gond van, pedig nincs, csak koncentrálnak. De ha már itt tartunk, ismerek olyan orvost (férfi persze), aki elmondta a vajúdónak, hogy “azért ez nem fáj annyira”, miközben ugyanez az orvos amúgy a páciensem (fogorvos vagyok) és egy szurit nem tudtam még beadni neki anélkül, hogy ne jajveszékelne. Ilyen is van sajnos. Mindez megspékelve a folyamatos aggodalommal, hogy ugye egészséges lesz a gyermeked.
2020. okt. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na, hàt az elmondottak meg józan èsz alapjàn is ezèrt szül az ember csàszàrral, mondjuk èn itt Svàjcba, nem otthon, de gondolom nincs sok különbsèg, a lènyeg, h nem azenvedsz!
2020. nov. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!