Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kórházi étkezés. Ki mit...

Kórházi étkezés. Ki mit tapasztalt? (dietetikusnak tanulok)

Figyelt kérdés
Saját tapasztalatra vagyok kíváncsi nem arra hogy a szomszédom mesélte. Az érdekelne hogy miből állt egy reggeli, ebéd, vacsora a kórházban. A tea, joghurt mandarin........ Ezeket is írd bele ha volt. Köszönöm

2021. okt. 14. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasnyálmirigy gyulladással voltam 4 napot kórházban . 2 nap semmi, még víz sem. Totális koplalás. Utána reggelire kenyér vaj+méz vagy lekvár. Ez volt a vacsora is. Ebéd világos krumpli főzelék, főtt virsli. Innivalóra nem emlékszem. Nem rég magánkórházban epekő műtét. Műtét napján reggel 8 ig ehettem egy kicsi könnyü reggelit. Ez nekem fél kifli volt. 10:30 ig mentes víz, utána semmi, műtét 15 órakor. Vacsora semmi, innivaló este víz. Másnap reggel egy nagy bagett salátával paprikás szalámival, majonézzel. Meg is lepődtem. Megenni nem bírtam csak pár falatot de sokkal jobban lettem.
2021. okt. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok

Még annyi hogy az állami kórházban bejött egy dietetikus aki állítólag majd elmondja mit ehetek. Fél perc volt, ne egyek zsírosat. Ezért kár volt bejönni.

Az epekő műtét után a doki azt mondta ne egyek puffasztó ételeket, banán , bab, csoki. Tejtermèket feltétlen egyek hogy tudjak mosdóba menni. Semmi koplalás, semmi keksz, semmi.

2021. okt. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A sebészeten voltam pár napot. Az első nap nem tudom mi volt a reggeli és az ebéd, mert azokat a műtét miatt nem kaptam. A vacsi 2 szelet kenyér volt 1 szelet felvágottal és margarinnal. Másnap reggel 1 muffin volt, 1 szelet kenyér vajjal, felvágottal és egy cikk paprikával. Teát és tejeskávét talán adtak reggel, de ebben nem vagyok biztos. (Most vasárnap be kell feküdnöm újra pár napra, ha segít, leírhatom majd, miket kaptam.)
2021. okt. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én belgyógyászaton voltam 1 hétig.

Reggeli: két szelet kenyér, margarin, egy szelet párizsi, paprika.

Ebéd: valamilyen zöldségleves, krumplis tészta

rizs néhány darab csirkehússal

natúr szelet, főtt krumpli

szarvacska tészta néhány darab sertéshússal

Sóska

Vacsora: 2 szelet kenyér, méz vagy lekvár.

Ja, meg délután tea.

2021. okt. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
2002-ben voltam kórházban, az OPNI-ban, nyílt osztályon, 2 hétig. A kaja borzasztóan rossz volt, rosszul volt elkészítve és rossz íze is volt. Valamelyik másik kórházból hozták egyébként, nem helyben főzték. Sajnos már nem emlékszem mindenre, de reggelire kenyér és tea mindig volt ez a két dolog egyébként is korlátlanul fogyasztható volt, kancsókban volt a tea az ebédlőben, a kenyér meg felszeletelve. Néha "kakaó" is volt, amiről kóstolás után derült ki, hogy karamellás tej. Az ebéd a LEVES volt, az a fajta leves, aminek nincs neve, nagyon hasonlóan néz ki minden nap, íze pedig mint a mosogatórongyé. Második sokszor főzelék volt, lencse, bab.Többször volt teljesen szétfőtt tészta is, nem emlékszem, hogy mi volt mellé. Vacsora kenyér volt és nem emlékszem, hogy mi. Friss gyümölcs sosem volt,de zöldséges fogásokra sem emlékszem. Voltak akik diétás menüt kaptak, ami egyik alkalommal gyümölcsleves és franciakrémes volt. Ezt nem értettem akkor sem, hogy ennyi cukrot tartalmazó ételek miért diétásak. A mennyiség nekem pont elég volt, pedig a gyógyszerektől extrém éhes voltam. Betegtársaim viszont panaszkodtak, hogy kevés az étel, délutánonként mindig ettek kenyeret meg saját felvágottat vagy lekvárt stb., amiket a folyosón levő hűtőben lehetett tárolni.
2021. okt. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!