Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az hogy lehet, hogy a munkahel...

Az hogy lehet, hogy a munkahely tájékoztatást kap a munkavállaló covid-fertőzéséről?

Figyelt kérdés
Az oktatásban legalábbis így van: az igazgató értesítést kap az antsz-től, ha egy dolgozó, vagy diák covidos lett. Nem sérti ez az alapvető jogokat? Az eü. adatok szigorúan védett adatok. (Voltak eddig...)

2022. jan. 3. 17:52
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
69%
El akartad sumákolni, hogy covidos vagy? Közintézmény, természetes, hogy értesítik.
2022. jan. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
80%

Hülye vagy? Most sír a szád, de ha valamelyik osztálytársad/tanárod vagy a vécés néni ebolás lett volna, ti meg nem kaptatok volna róla értesítést neked állna a legfeljebb.

Járványidőszak van, persze, hogy továbbítják, hogy covidos vagy. Majd elsumákoltad volna, mi?

2022. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

1

Nem, engem nem érint; beszélgetés során említette az igh., hogy így van. Én tavaly a home office alatt átestem rajta gond nélkül. Nem is oltattam azóta sem.

Nem érzem fair-nek; mi lesz a következő lépés? Miről adnak ki információt a munkavállaló engedélye nélkül? Nekem ez kicsit meredek...

2022. jan. 3. 18:04
 4/38 anonim ***** válasza:
22%
A munkaadóm (szintén oktatás, X tankerület, vagyis tulajdonképpen az állam) azt is megkérdezte, hogy miért nem vagyok beoltva, illetve mivel indoklom, hogy nem akarom felvenni az oltást. Igazából lesz@arom, mert nem titok, de mégis mi közük van hozzá, pláne hogy mentességet úgyse adtak, akármit is mondok.
2022. jan. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
85%

Nem veszélyeztetheted mások életét azzal, hogy eltitkolod a fertőző betegséged. Mások életének védelme magasabb proritású mint a te személyes adatod védelme (nem mintha bármilyen intim és személyes adat nyilvánosságra kerülne abból hogy "pozitív" lett egy kvázi megfázásra adott teszt eredménye). Mind a munka törvénykönyve mind a munkavédelmi törvény előírja a biztonságos munkavégzés feltételeit.


Ha mondjuk HIV-pozitív lennél és félsz attól, hogy megtudják hogy búza vagy, vagy valami narkós, azt meg lehet érteni, mert különleges személyes adat a férfi ánuszok iránti vonzalom, az magánügy. De ne röhögtesd már ki magad egy covid teszt miatt, mintha az valami irtó személyes és egyedi dolog lenne. Úgyis mindenki el fogja kapni.

2022. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
83%
Vannak olyan egészségügyi adatok, amikről fontos, hogy tudjon az igazgató, ezért van a munkaalkalmassági vizsgálat is: ha az azt hozza ki, hogy egészségügyileg nem vagy alkalmas, akkor szerinted arról nem kell, hogy tudjon az igazgató? Minek tenné ki a gyerekeket, ha olyan tanárt küldene be az órájukra, aki pl. jó eséllyel bármikor összeesik és újraélesztést igényel? Ha covidos a tanár, az is ilyen: veszélyes a gyerekekre, ezért nem alkalmas arra, hogy közöttük dolgozzon.
2022. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
63%
Negyedik vagyok, ettől függetlenül ha beteg valaki arról teljesen jogosan tájékoztatják a főnököt szerintem, járványkezelés. Attól függetlenül ki mit gondol a covidról, azért csak nem árt tudni, ki az aki beteg a környezetedben.
2022. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

4:

Tanár vagyok, nem oltattam (nem is fogok) és ma is suliban voltam... Van megoldás, oltás nélkül is.


6:

Ha valaki covidos, úgyis otthon marad karanténban. És értesíti a fönőkét. De ez a "hátam mögött" dolog ez nagyon nem oké. Esetleg az előfordulhat, hogy olyan enyhék a tünetek, hogy észre sem veszi, és dolgozni megy, ez viszont szerintem sok esetben megtörtént már.

2022. jan. 3. 18:15
 9/38 anonim ***** válasza:
86%

"De ez a "hátam mögött" dolog ez nagyon nem oké"

Nem a hátad mögött. Lassan két éve tudni lehet, hogy most ezek a játékszabályok, mert világjárvány van, ami kb. száz éve nem volt.

2022. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

"Esetleg az előfordulhat, hogy olyan enyhék a tünetek, hogy észre sem veszi, és dolgozni megy, ez viszont szerintem sok esetben megtörtént már."

Igen, nem mondtál újat, mindenki tudja, hogy vannak, akik tünetek nélkül esnek át rajta, és közben simán dolgozni járnak, stb. Ezek az esetek kivédhetetlenek.

Ami viszont kivédhető, azt ki is kell védeni, tehát ha egy tanárról kiderül, hogy covidos, arról az igazgatójának is tudnia kell, hogy covidosan ne küldje be őt a gyerekek közé órát tartani.

2022. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!