Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Fura kérdés, de ha van egy...

Fura kérdés, de ha van egy ember, aki műtétre szorul, de ő nem akarja, akkor is kötelezhető a műtétre?

Figyelt kérdés

2022. jan. 6. 07:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. jan. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, dehogy. Kényszergyógykezelés csak pszichiátrián van, ha valaki bcs-t követett el és az elmeállapota indokolja.
2022. jan. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem fura kérdés. Ha nem vagy ön és közveszélyes, akkor bármilyen műtétet, gyógyszert, orvosi kezelést megtagadhatsz.
2022. jan. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhetnek.


Nekem gerincműtétet javasoltak az orvosok a gerincferdülésem miatt de mondtam, hogy én nem szeretném, úgyhogy kezet fogtunk és viszontlátásra.

2022. jan. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm lyukas szívvel született, a lyuk kicsi volt így nem műtötték meg. 35 éves korában már mondták, hogy növekszik a lyuk, műteni kellene, de ő nem vállalta a műtétet. Szóval ez úgymond életmentő műtét lett volna, de nem kötelezték rá.
2022. jan. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2022. jan. 6. 09:42
 7/25 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Kivéve, ha gyámság alatt van, és a gyám akarja a műtétet.
2022. jan. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%
#7: Nem tudom elhinni. Milyen esetekben? Gyerek? Cselekvőképtelen? Vagy hogy?
2022. jan. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
8# Mit nem tudsz elhinni? Ha az illető 18 év alatti, akkor értelemszerűen a szülő dönt helyette. Amennyiben pedig valaki gyámság alatt áll pl. mentális zavar miatt, akkor a gyám dönt helyette.
2022. jan. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben az illető cselekvőképes és döntésképes állapotban van akkor bármilyen ellátást visszautasíthat. Akár egy életmentő műtétet is.

Ha úgy ítélik meg, hogy az adott ember nem beszámítható (például mentális problémái vannak, vagy valamilyen szer hatása alatt van). Akkor lehet kényszer gyógykezelni, de ennek is megvan a maga konkrét útja. Itt főleg olyan műtétekről van szó, amik azonnali, közvetlen életveszély elhárítására vonatkoznak.

Gyerekek esetében picit azért bonyolultabb. Náluk a szülő dönthet, de ott sem minden esetben. A gyerek életét ugyanis ők sem veszélyeztethetik, szóval egy sürgős vakbél műtétet mondjuk nem utasíthatnak vissza.

2022. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!