Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem támogatja a Tb. a...

Miért nem támogatja a Tb. a fogászati beavatkozásokat?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik mintha esztétikai kérdésként kezelnék a dolgot,pedig inkább egészség oldalról kellene közelíteni.Több betegség kialakulhat miatta.És ha támogatná,kevesebbet kellene más betegségek gyógyítására költeni.

2022. febr. 13. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%
Rengeteg mindent támogat. Milyen beavatkozásokra gondolsz?
2022. febr. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Támogat az,csak nagyon keveset.
2022. febr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
80%

Az alap, egészségügyi szempontból fontos bevavatkozásokat támogatja.

Amit a körzeti orvosom megcsinált tb alapon az a fogtömés és a foghúzás volt. Amit ő is csak plusz pénzért vállalt (volna): fogkő leszedés, fehérítés, korona.

Igazából annyira megkínzott és elrontotta a metszőfogaim icipici lyukból kiinduló tömését, hogy a végén kemény százezrekért rakott magánorvos koronát. Többször betömte úgy, hogy kiesett, majd egyre nagyobb lett a lyuk, majd mikor újból kiesett úgy tömte be, hogy még vérzett. Ez eredményezett egy csodaszép sötétbarna-szürke színt.

Én voltam a hülye, hogy hagytam neki, de sajnos nem voltam még keresőképes. 18 évesen a ballagási pénzemből az volt az első, hogy helyrehozattam a fogaimat! Nagyon elkeserítő a helyzet, de mai napig mindig van vésztartalékom magán fogorvosra, mert nem szeretném többet azt a lelki betegséget, amelyet ez okozott nekem több, mint 6 évig. :) 25/N

2022. febr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy keveset. 18 év felettiek fogszabályozását és 62 év alattiak fogpótlását kivéve jóformán mindent támogat! (Tömés, gyökérkezelés, fogkőleszedés, foghúzás...)
2022. febr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Fogmegtarto kezelések ingyenesek
2022. febr. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Én is voltam magánfogorvosnál,megbíztam benne,elbaszta,meghalt,jogutód nincs,5 év elévülés stb.stb. Így most rengeteg pénzért (félve) megint kereshetek sebészt és társait.
2022. febr. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%
Miért fizessen az állam azért mert te nem törődtél a fogaid állapotával évekig?
2022. febr. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Azért,mert a betegeket könnyebb (politikailag is) befolyásolni.
2022. febr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
74%
#7 Nem tudhatod ki milyen élethelyzetből indul,milyenek géneket örökölt stb.
2022. febr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
30%
9es ha olyan géneket örökölt hogy lát, akkor időben észreveheti a problémát és még megoldhatja TB alapon.
2022. febr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!