Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Németországban hogyan vehetem...

Németországban hogyan vehetem fel a covid elleni oltást magyarként?

Figyelt kérdés
Kint dolgozom Németországban, és nincs nagyon kedvem emiatt hazajönni.

2022. febr. 15. 09:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#10: A német minimálbér bruttó 9,82.
2022. febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
11* volt 😊
2022. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

[link]

A német minimálbér január elseje óta 9,82 euró. Nem tudom miért erősködsz, ha rákeresnél, te is megtalálnád.


Egyébként a kérdező szempontjából nincs is jelentősége, hiszen nyelvtudás hiányában aligha lenne hozzáférése a "rendes" német munkaerőpiachoz. Ebben a rabszolgaközvetítős szektorban a nettó 9 euró nagyon korrekt, és nem ahhoz kell mérni, hogy mennyit keres és milyen EÜ-höz fér hozzá egy német, hanem hogy mennyit keresne és milyen EÜ-höz férne hozzá otthon...

2022. febr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Der gesetzliche Mindestlohn beträgt seit dem 1. Januar 2022 9,82 Euro pro Stunde. Zum 1. Juli 2022 steigt er planmäßig auf 10,45 Euro. Nach einem Gesetzentwurf des Bundesarbeitsministeriums soll der Mindestlohn 2022 noch auf 12 Euro steigen.

Ha beszélsz németül itt egy kis olvasnivaló 😊

Egyébként a nagy munkaerő hiány miatt a cégem román munkásokat alkalmaz 12 euróért munka közvetítőn keresztül .. nyelvet meg nem beszélik..

2022. febr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Betegbiztosítás nélkül vagy kinn? Hát, gratulálok, eszed nem sok.


Az ugye megvan, ha baleset ér (pl kéztörés, vagy elütnek, bármi), többezer! euród is bánhatja, amit ki kell fizetned.

2022. febr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Nem érdekel, ezt a kockázatot vállalom. A nettó 9 euró óránkét szerintem ér ennyit (ft-ba átszámolva az 3200ft körül van jelenleg). Ha eltörik a kezem, akkor szépen hazamegyek magyarba, ott majd ellántják. De azért nem sűrűn volt törésem idáig az életben, konkrétan csak egyszer, az is fociás közben.


#8

Mint mondtam, magyar minimálbérrel vagyok bejelentve, tehát hivatalosan azt kapom, abból adózom is, ezért magyar az egészségbiztosításom is.

2022. febr. 17. 10:37
 17/19 A kérdező kommentje:
*focizás
2022. febr. 17. 10:38
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha eltöröd a kezed, azt ellátják Németországban is. Sürgősségi beavatkozásokat megcsinálnak EU-s kártyával, és nem kell fizetni érte. Ellenben ha bent kell maradnod lábadozni, akkor annak bizony leverik rajtad az árát. Nyilván ez nem kéztörésnél, hanem súlyos baleset esetén releváns, amikor nincs pattogás meg saját felelősségre kórház elhagyás.
2022. febr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az ellátás után is kell fizetni.. csak Magyaroszágon le kell beszélni a biztosítóval, hogy a pénzt vissza adja
2022. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!