Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Altatásos műtéthez lehet...

Altatásos műtéthez lehet kérni mást a benzodiazepineken kívül?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy főleg benzokkal csinálják a műtéti altatást, és általános érzéstelenítésben (altatásban) tartást. A közeljövőben valószínűleg műtétre lesz szükségem. Viszont nem kaphatok benzot. Súlyos függű voltam, többször letettem-visszavettem, és már extrém módon érzékeny rá az idegrendszerem. Még 1 szem nyugtató is súlyos tüneteket okozna. Mit lehetne kérni helyette?

Mármint hogy tudják megoldani benzo nélkül?



2022. márc. 19. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem neked kell kérni, csak jelezni kell a problémát, ők majd tudják, mit kell tenniük.
2022. márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Propofol, pl.
2022. márc. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Rosszul tudod. Elsősorban nem benzodiazepinnel altatnak műtéthez, hanem fentanylt, esetleg sufentanylt követően propofollal és altatógázzal (Sevofluran, esetleg Isofluran). Már elég ritkán használnak benzo-t. Jelezd a problémád és megoldják.
2022. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Lehet, hogy a kérdező a műtét előtti premedikációval keveri. Ebben az esetben valóban szoktak benzodiazepint adni, pl. Dormicumot, hogy megnyugodjon a beteg, de ez nem elég a műtéti altatáshoz.

Vagy esetleg éber szedációban végzett ("kábításos") műtéteknél (ahol nincs szükség teljes altatásra), más szerekkel kombinálva (pl. Dolargan-Dormicum-Atropin).

2022. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem minden esetben adnak premedikációt. Főként gázzal szabályozzák az altatást. Éber szedációhoz meg főként fentanyl+dexmedetomidine van manapság. Tehát minden esetben teljesen kiküszöbölhető a benzo.
2022. márc. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
44%
Valóban nem minden esetben. Epeműtétnél pl. én nem kaptam (nem is kértem volna), de a szobatársaim igen, Dormicumot. Volt éber szedációs műtétem is (igaz, 20 évvel ezelőtt), akkor a fent írt kombót kaptam iv. Nem aludtam el, végig magamnál voltam, de csak tompán éreztem a fájdalmat. Van, akit "kiütne" a Dolargan-Dormicum, engem nem, pedig akkor még nem voltam gyógyszerfüggő (most már sajnos az vagyok.:( )
2022. márc. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20 évvel ezelőtt... azóta változott egy s más nem gondolod? Én az aktuálisat írtam.
2022. márc. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az egyik valóban 20 éve volt, a másik kb. 3 éve.
2022. márc. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!