Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Benzodiazepinekről hogyan...

Benzodiazepinekről hogyan lehet leszokni?

Figyelt kérdés
3x1 mg a napi adagom, de nem mindig tudom tartani. Depresszióra szedem antidepresszások mellé. Nagyon addiktív szer, hogyan tudnám letenni?

2021. júl. 26. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan és orvosi felügyelettel.
2021. júl. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%

Nagy akaraterővel & kitartással.

Két lehetőség van.

- Az egyik hogy fokozatosan csökkenteni kell az adagolást.

- A másik hogy egyszerűen abba kell hagyni, és elviselni az elvonási tüneteket.

2021. júl. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem szabad hirtelen abbahagyni! Nagyon durva elvonási tüneteket okoz, csakik fokozatosan.
2021. júl. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3, A fokozatossággal az a baj hogy nem mindenkinél válik be. Mivel akkor mindig ott van valahol, és be lehet dobni 1-1 szemet - amikor bekattan az ember. Így pedig az egész soha nem ér véget, mert nem mindenki tudja magát tartani - az előre lefektetett határhoz. Persze ez emberfüggő is. Kinek mi válik be?
2021. júl. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen lesz nélküle. Valami kapaszkodó kell. Nyilván nem a bogyók fognak meggyógyítani de iszonyatosan félek elhagyni.
2021. júl. 26. 17:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Én csak 1 hónapig szedtem a legkisebb Frontinnak a felét, de annak a hónapnak a végére is azt tapasztaltam, hogy elkezdoldott a hozzaszokas 😐 én szerencsére nem vagyok egy gyógyszerfüggő típus, így könnyen ment.


Esetleg ha csak estére szorítanád a bevételt? Vagy annyira komoly a helyzet, hogy reggel-délben-este kell?


Amúgy úgy el tudsz érni jó hatásfokot kevesebb adaggal, ha mellé valerianat eszel. Pl fel szem frontin 1 szem valeriana.


És ami a legfontosabb, hogy adj időt magadnak. Ha régóta szeded, akkor főleg.


Én kB magamtól jöttem le még az antidepiről is. Ezeket 2017-ben kezdtem szedni és 18-ban vagy 19-ben lehetett 1 kísérlet a leszokasra. Az orvos mellett volt és nem sikerült. Utána jól rakeszultem és vagy fél évig fél adagot szedtem az antidepiből. Aztán egyik nap beszedtem másik nap nem. Ez valtakozott. Aztán jött tavaly a karantén. 2,5 hónapig itthon voltam, nem ért semmi negatív hatás és úgy voltam vele, hogy egyáltalán nem eszem az antidepit. Úgy voltam vele, hogy én akarok megkuzdeni a nehéz érzésekkel. A tavaly nyár még pocsék volt, de ott csak a munkahely okozta már a depressziót nálam, aztán felmondtam és most 1 éve, hogy semmilyen gyógyszert nem ettem.


Annyit még hozzatennek, hogy én úgy voltam depressziós, hogy a 2017-es nagyon nehéz év volt. Betegség miatt medrolt is kellett szednem és ez volt az ami atbillentett a ló másik oldalára.

2021. júl. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
81%
Hirtelen nem szabad elhagyni, mert abba még bele is lehet halni, csak fokozatosan. Maximum annyit lehet csinálni, hogy a leszokás közben literszámra inni a nyugtató teát és dobálni a valeriana tablettát, talán az valamennyit kompenzál az elvonási tünetekből.
2021. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Zetsu-val értek egyet, emberfüggő leginkább, de tényleg hatásos módszer az, ha megszakítod. Hiazitek vagy sem, pszichiátrián belül is a Frontin függőt kő kemény elvonnással „tisztítják” meg, mert ha csak felezgetik az adagjukat, soha a büdös életben nem kerülnének ki (mondjuk itt nem pár szemről van szó).


Fuh, reggel-délben-este is kaptam Frontint + Xanax SR-t, aztán levittük napi 1,5mg-ra az adagot, itthon hagytam az egészet pitsbe. Nem volt elvonási tünetem. Amúgyis ha vki utána nézne rendesen, hogy mit szed, a benzoknál ki van írva h terápiás célból 7 hétnél tovább nem ajánlott az alkalmazása, csak itthon nincs erre orvosi kapacitás és jólvanazúgy alapon minden kis minor problémára is felírják pl. a háziorvosok is.


Escitalopramot szedtem még, egy idő után nem használt, így azzal a lendülettel le is álltam vele. Na akkor voltak elvonási tüneteim: szédülés, enyhe hányinger, gyengeség, és nehezen ment a koncentráció. De sztem simán kibírható.


Amire kell figyelni, az a vérnyomás, és azt monitorozni. Még az ekg lenne nyilván jó, főleg akkor, ha okozott esetleg eltérést az eredményedben a gyógyszer szedése (nekem okozott, ezért kellett járjak háziorvoshoz ekg-ra, ez az escitalopramnak az egyik mellékhatása).


Belehalni nem fogsz. Csekély rá az esély, ha nincs mellette szívrendszeri megbetegséged v más alapbetegség.


Az ilyen gyógynövényekkel meg ha nem értesz hozzájuk kerüld vagy alaposan olvass utánuk (ne ilyen fhaszom kis cikkekben). A legtöbb alkaloidos növény tartalmaz MAO gátlókat, ami összeférhetetlen a legtöbb antidepivel meg antipszichotikummal. Sőt, vmelyiknél erősebb fájdalomcsillapítót sem javallott alkalmazni (Tramadol, Fentanyl). Hozzáteszem, a legtöbb ilyen kapszula lfaszt sem ér, csak lehúzzák a pénzedet (elenyésző hatóanyag, ellenben sok térfogatnövelő homokot nyelsz). Az ilyen szárított növények is általában hulladékok, hiába veszed ilyen-olyan bioboltokban. Persze, a hit meg a placebo csodákra képes! :D

...



Ha mindezek nem érdekelnek, akkor helyettesíted az antidepit más szerekkel. De ez kb. 10-ből ha egy embernek sikerül anélkül, hogy az alternatívára rászokjon, pedig lehet ezt a felét is okosan csinálni.

...


Ha a gyógynövényes téma érdekel, akkor kapásból hagyod a mainstream dolgokat, vannak jó kis legális növényeink, ami helyes módon alkalmazva, tényleg ér is vmit. (Golgota virág levele a kertből elfüstölve, szerecsendió tea ügyesen elkészítve, kálmosgyökér...)

2021. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!