Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a legdurvább gyógyszerc...

Melyik a legdurvább gyógyszercsoport? Az antipszichotikum, antidepresszáns vagy a benzodiazepin-ek?

Figyelt kérdés

2022. márc. 8. 17:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent az a kifejezés orvosi értelemben, hogy "legdurvább"?...
2022. márc. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%
Benzók a legaddiktívabbak, amtipszochotikumok a legszedatívabbak, az életet tüntetik el belőled, az antidepik simán felborítják az agyad kémiáját és még szexelni se akarsz majd. Szerintem amúgy az antipszichotikumok tudnak tönkretenni egész életeket
2022. márc. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A benzodiazepinekről nehezebb leszokni, mint a heroinról. Pontosabban mondva, nehezebb felépülni a benzo függőségből, mint a heroin függőségből.

De az antipszichotikumok is remek zombi készítő szerek.

2022. márc. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nagyon sokféle pszichiátriai gyógyszert szedtem már, de ha választhatnék, melyiket hagytam volna ki az életemből; az az antipszichotikum. Alattomos, mert sok év után már meg sem érzem, de próbálnám elhagyni...:(
2022. márc. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én erről tudok nyilatkozni, mert voltam/vagyok epilepsziás, depressziós és skizofrén is. Epilepsziás gyerek koromban voltam de én úgy emlékszem a a Convulex töl nehezebben ment a tanulás. Antidpereszánsnról nincs jó véleményem, gyakorlatilag nem igazán találtak olyan gyógyszert ami minden szempontból jó lett volna. Volt hogy nem aludtam tőle semmit. Abba is kellett hagynom. De aztán elmúlót a depreszio azóta se jött elő. A skizofrénia az viszont a mai napig fent áll. Ripedont szedek rá megtalálták azt az adagot aminél még jól vagyok és a mellékhatások is elviselhetöek. Nagyon belassultam tőle. De most hogy be van állitva nem tapasztalok negativumot azon kivül hogy megnőtt az alvásigényem is. Viszont szedtem Xanax ot is és rá is szoktam, ilyen egy mocskos gyogyszert mint a benzok még nem láttam. Nem is vagyok hajlando ezeket többet szedni. Szerintem a benzok a legroszabb gyogyszerek. Rászoksz véged van.
2022. márc. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%
Az antipszichotikum szedi szét legjobban az agyat. Sokfélét használtam, a legdurvább a Leponex volt. Benzórol leszokni tényleg szinte lehetetlen, nekem nem sikerült eddig.
2022. márc. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%
4-es vagyok. A benzók is borzasztóak, de azokról én legalább időszakosan le tudtam állni, még ha a mentő vitt is el, de az antipszichotikumról (quetiapin) viszont már meg sem merném próbálni.
2022. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én le tudtam szokni a Ripedonrol mert azt gondoltam már meggyogyultam. Sajnos ujra szednem kell.
2022. márc. 9. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
40%
Igaz, hogy nem kérdeztél a hangulatstabilizálókról, de azokat is használja a pszichiátria (a bipoláris betegeknél). Nekem messze a hangulatstabilizálók közül kettő volt a legrosszabb. Szedtem nagyjából az összes használatban levő antipszichotikumot, hangulatstabilizálót, antidepikből 6-7 félét és két féle benzot. Az antipszichotikumoktól én 1-2 nap "szokás" után nem voltam lenyomva (pedig elég nagy adagot kaptam) és a risperdal-nak köszönhetem, hogy elég hamar kijöttem a pszichózisból. Elhagynom sem volt gond egyiket sem. (Gyak.lag egyáltalán meg sem éreztem.) Szóval ez is egyéni.
2022. márc. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%
Melyik hangulatstabilizálóra gondolsz? Lamolepet szedek 400mg-ot.
2022. márc. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!