Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha egy ápoltalan embert,...

Ha egy ápoltalan embert, netán hajléktalant bevisznek a sürgősségire, attól még emberként bánnak ott vele annak ellenére, hogy nem tiszta se ő maga, se a ruházata?

Figyelt kérdés
Ha bent tartják, ilyenkor van ideje az orvosnak, ápolónak kicsit beszélgetnie vele, jobb kedvre deríteni, ilyesmi?
2022. márc. 21. 19:57
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
63%
Van amúgy hogy próbálják bíztatni az embert. Ha látnak meg benne fantáziát.
2022. márc. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Meg ki volt írva, hogy látogatási tilalom van fertőzésveszély miatt. Ez 11 napja volt. Ez még mindig a Covidot jelenti? Vagy másféle fertőzés miatt lehetett ez kiírva?
2022. márc. 21. 20:40
 13/30 anonim ***** válasza:
63%
Már nincs Covid, mert háború van.
2022. márc. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
De akkor miért volt ez kiírva? Gondolom csak a sürgősségire volt ez kiírva, valószínűleg más osztályokra nem.
2022. márc. 21. 20:48
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
A mentő másik bejáratot használ mint az ambuláns betegek. Könnyen lehet hogy te nem látsz mozgást, bent meg pörögnek.
2022. márc. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy a sürgősségin fürdetgetik őket. Ha tovább kell irányítani a beteget pl. intenzívre, na ott csutakolják több lavórnyi vízzel. Meg alapjáraton pedex, novoscabin.

Múltkor még 2 kezelés után is tetű volt a kispárnahuzaton, szóval kellett a harmadik kezelés is. Kb 1 hétnyi fürdés után tisztulnak le sajnos csak ezek az emberek.

Azt nem tudom hogy máshol hogy bánnak velük. Én a múltkorit 6x etettem meg a műszakomban mert éhes volt. Nem bántok senkit az életvitele miatt. Arra viszont extrán figyelek hogy csak gumikesztyűvel érjek hozzá.

2022. márc. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
#16 Van olyan sürgősségi, ami detox is egyben. Ott fürdetnek.
2022. márc. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elnézést kérek. Én mindig is intenzíven dolgoztam, csak arról tudok nyilatkozni akit és ahogy odahoznak.
2022. márc. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztam egy keveset surgossegin, az hogy megfurdetik e változó, a helyzettől függ.

Én nem bántam velük másképp, azt leszamitva hogy kesztyűt húztam még a vernyomasmereshez is.

De igen, van aki bunkó velük.

Hozzateszem egy olyan budos koszos csovessel se találkoztam aki kedves lett volna.

És nem is betegséggel jöttek.

Hanem drog és alkohol miatt hozták őket.

Általában agresszívak, ellenallnak, mindenkit szét akarnak verni.

Volt hogy leszállt az ágyról és odapisalt a padlóra.

Gondolhatod hogy akkor elszallt minden kedvessegunk.

2022. márc. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
És amúgy mennyire néznek rá a betegekre, ha bent kell maradniuk a sürgősségin? Függetlenül attól, hogy ki hogy néz ki. Van idejük szólni hozzájuk pár szót, vagy semmi egyéb kommunikáció nincs a betegség kezelésén kívül? Megkérdezik tőlük, hogy szüksége van-e valamire, van-e valami kívánsága vagy ilyesmi?
2022. márc. 22. 19:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!