Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egy hajléktalan miből fizeti...

Egy hajléktalan miből fizeti a kórházi kezelést?

Figyelt kérdés

Tehát ha egy hajléktalan rosszul lesz/beteg lesz, beviszik a kórházba. Ott van egy jó pár napot, utána miből fizet ha semmilye sincs? Biztosítása se.

Közmunkára ítélik?:D



2018. okt. 14. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Majd a NAV behajtja rajta az elmaradt havi TB összegeket.

De mivel nem találja meg, nincs miből vonni, nincs mire ráterhelni, gyakorlatilag behajthatatlan.

2018. okt. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig 2 hajléktalanra hívtam mentőt az egyikre azért mert rángatózott és összeesett a szemem előtt. Szólítgattam volt 5perc mire magához -tért mondta nem ivott , nem is volt pia szaga csak hát érződött h hajléktalan de nem az a tipikus.... na amikor kiért a mentős leordította a fejem h ő erre nem ér rá, szórakozzak mással. Biztos bevan rúgva (közben több környékbeli odajött,akik mondták hogy ő tényleg nem iszik, szokott nekik segíteni pénzért)

És akkor se vittek el hiába mondták neki 6an h de nem ivott .

A másik valóban be volt rúgva,elesett nem tért magához. Ot betettek a mentoautoba (nem tudom mit csináltak vele) kb 20percig álltak ott és ki is tettek az utcára.

Szóval az eddigi tapasztalataim szerint, őket nem is látják el !

2018. okt. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiből, az ő kezelését is azok állják, akik rendesen fizetik a TB-t.
2018. okt. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem tudják rajta sehogy behajtani, mivel nincs jövedelme.

De szerintem emberi kötelességed ráhívni bárkire a mentőt, ha valaki az út közepén fetreng, mindegy, hogy be van rúgva, drogos, vagy rohama van. Ha autóban ülsz, és látsz valakit az útközepén, elhajtasz mellette, azért megba sznak, ha gyalog vagy, és elmész egy földön fetrengő ember mellett azért nem. Hogy van ez?

Neked erkölcsi kötelességed ráhívni a mentőt, a mentősnek pedig kötelessége ellátni, ezért kapja a fizetést.

2018. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hajtják be rajta, a hajléktalanoknak ingyenes az ellátása. Más kérdés, hogy parasztként bánnak vele.

Sajnos a mentősök között is van olyan, aki ilyen és én elhiszem, hogy ennél sokkal jobb dolguk is lehetne, de előre nem tudhatja senki, hogy egy eszméletlen ember be van-e rúgva vagy nincs. Mentőben adnak neki alkoholmérgezés ellen valamit meg infúziót és, ha jobban lesz akkor elengedik, illetve az is lehet, hogy ő nem akar kórházba menni. Mentősnek az a feladata, hogy ellássa, nem észt kell osztogatni miközben nagyon jól tudják, hogy ez nem ilyen egyszerű.

2018. okt. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Te fizeted.
2018. okt. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
33%
Undorító vagy, kérdező. Egy lépésre a náciktól.
2018. okt. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Mindenkinek ment a zöld, kivéve az utolsónak. Miért vagyok undorító?

Amúgy meg semmi bajom a nácikkal, szóval...:DD

2018. okt. 16. 19:54
 9/9 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk ezt én sem értem miért lennél az.
2018. okt. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!