Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Patikai gyógyszerészeket nem...

Patikai gyógyszerészeket nem zavarja ez, ezért tanultak?

Figyelt kérdés

nem zavarja őket hogy a páciensek többsége holmi gagyi közért eladóknak nézi őket és eggyáltalán nem becsüli a tudásukat?

megfigyeltem ha esetleg javasolni vagy kérdezni próbálnak, esetleg adagolást megbeszélni azaz tudásukat használni akkor a páciensek többségétől a kb a "haggyábékén, ne lopd az időmet" reakciókat kapnak


2022. márc. 21. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Zavart érzek az erőben. A gyógyszertári eladó nem gyógyszerész, hanem gyógyszertári asszisztens. Ez fontos, mert a gyógyszerész diplomás és jogosult a dr. cím használatára, akik a gyógyszertárban eladók azok pedig szakmát tanultak. Nincs itt semmilyen titkos nagy tudás. Ők is egyszerű szakemberek akik végzik a munkájukat, bunkók meg mindenhol vannak.
2022. márc. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ahova járok gyógyszertárakba ott nemcsak a asszisztens szolgál ki, de a gyógyszerész(ek) is. A névtáblájukon rajta is van, hogy dr. és az is hogy gyógyszerész.
2022. márc. 21. 21:12
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Igen, kell, hogy legyen bent legalább 1 gyógyszerész. De attól még a többi eladó nem feltétlenül az. Ezért mondom, hogy itt ez nem olyan egyszerű mint ahogy leírtad. De az a lényeg, hogy bunkók mindenhol vannak. Egyébként meg, ha valakinek van beállított gyógyszere, vagy felírták neki akkor nem kell beleszólni és akkor ők se lesznek indulatosak.
2022. márc. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Én nem tudom hogy te milyen helyen jársz, de nálunk a gyógyszertárban ez nem így van. Sokszor kérek tanácsot, segítséget. Nem csak adagolást illetően, hanem pl. abban hogy erre vagy arra a problémára ez meg az hány éves kortól adható, vagy mit javasol inkább. Illetve olyan is volt, hogy az orvos 2 készítményt írt fel ami ugyanaz volt hatástanilag, ekkor is szólt hogy feleslegesen ne váltsam ki mindkettőt. Vagy pl. jól felszívódó magnéziumot kerestem nem horror áron stb. Mindig készségesen segítenek.

És elég sokan szintén nem csak kisgyerekesek, hanem nyugdíjasok is kérnek tanácsot, segítséget, főleg a covid miatti limitált orvos elérési problémák miatt felerősödött a szerepük. Én inkább ezt tapasztaltam.

2022. márc. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Én nem tapasztaltam, amit írsz. Biztosan járnak bunkó emberek is gyógyszertárba, de nem láttam még ilyen jelenwtet.
2022. márc. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
78%
Nem tapasztaltam én sem ilyet. Nálunk a gyógyszertárban az eladó mindig mindent tud és ha az orvossal megbeszéltem is az adagolást, attól még ott is elmondják, ráírják a dobozra vagy ha nek tudom, akkor elmondják, megköszönöm és ennyi. Szerintem kb. fél perc max az egész pluszban, megéri. Én is álltam már sorba emiatt 10 perccel többet, mert mindenki előttem ezt-azt beszélt velük, de sosem vettem zokon. A gyógyszertár ilyen, ezt el kell fogadni, számítani kell erre, ez nem egy vegyesbolt.
2022. márc. 22. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
ahol vagyok egyáltalán nem ez jellemző, sőt külön megköszönik a betegek, egyáltalán nem mindegy milyen a környék, vagy patika (pl lánc vagy családi, én az utóbbit preferálom)
2022. márc. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%
Akiknek hónapok óta daják ki rendszeresen, azoknak mondjuk tényleg felesleges elmondani.
2022. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!