Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan lehet túljárni az...

Hogyan lehet túljárni az orvos eszén, hogy azt a fajta gyógyszert írja, amit én szeretnék?

Figyelt kérdés
Általában nem szeretik, ha a hozzáértők beleszólnak a hatalmukba. Ha viszont sorra mondom a gyógyszerekre, hogy nem jó, akkor végül véges sok lépésben el kell jutnunk a számomra szimpatikushoz, nem? Vérnyomáscsökkentőről van szó.

2022. ápr. 10. 11:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Hát, az orvos helyébe csak azért se írnám fel, hanem elküldenélek a büdös p.csába.

Amúgy meg talán mondd meg neki egyenesen: doktor őr, én az xy vérnyomáscsökkentőt szeretném szedni.

2022. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Az orvos jobban tudja melyik a jó, ne szólj bele
2022. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

Egyszerűen megmondod, hogy nem-e lehetne azt felírni. Háziorvos vagyok, vannak gyógyszerek amiket jobban szeretek, de ilyenkor meg szoktam hallgatni a beteg kérését. Viszont vannak gyógyszerek amiket akkor sem fogok írni, ha fejreáll a beteg, mert sz.rok és sz.r terápiához nem adom a nevem.


És nem biztos, hogy eljutsz a várt gyógyszerig, mert van olyan amiket elvből nem írunk.

2022. ápr. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%
Nem a hatalmába szólsz bele, hanem a tudásába. Nosza, húzz el az orvosira, és azt írsz magadnak, amit akarsz.
2022. ápr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
16%
3, dehogy vagy háziorvos 😂
2022. ápr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
97%
Biztos van valami okod arra amiért egy bizonyos típust szeretnél szedni. Beszélj vele őszintén, nem kell trükközni. Elmondod az érveidet ő meg mond rá valamit. Beszéljétek meg. Ez nem is sértő, mert a beteg is kérdezhet, alkothat véleményt, persze a stílus nem mindegy.
2022. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Ezért jelentkeztem gyógyszerésznek, de mivel jövőre végzek, csak azután kapom meg a kártyám, amivel jóvá írhatok magamnak egyhavit.
2022. ápr. 10. 12:15
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszert jóváírni? Most komolyan, mi értelme hazudni itt, mikor senki nem ismer? Nincs olyan, hogy jóváírod a gyógyszert. Pláne nem kártya kell, a felíráshoz sem.

Plusz ha valóban gyógyszerészhallgató lennél, akkor mint kollêgával, simán tudnál beszélni az orvossal a megfelelő szerről.

2022. ápr. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ha nem számolnék el vele, nem vinném a gépbe, hanem elvenném "fű alatt", rajtam csattanna, mivel vényköteles, nem értem a problémát...
2022. ápr. 10. 12:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!