Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Én kérhetek saját döntés...

Én kérhetek saját döntés alapján vérvizsgálatot az orvostól?

Figyelt kérdés
Tehát úgy, hogy nem orvos szeretné, hanem én felhívom a háziorvost, hogy szeretnék egy vérvizsgálatot. Jogomban áll ilyet kérni? Vagy ez csak orvosi kérésre jár?

2022. máj. 2. 22:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%
Úgy tudom évente egy szűrővizsgálat jellegű vérképet kérhet a háziorvos.
2022. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Évente egyszer igen.
2022. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%

Kérni kérhetsz,csak nem fogja teljesiteni. A labor vizsgálat nem ingyen van,a Tb fizeti a labornak.A vizsgálatok okát indokolni kell.Ez rajt van a vizsgálatot kérő lapon. Természetesen ha fizeted a költséget,meg csinálják.

Magánban is fizetni kell érte.

2022. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
19%
Kérni bármit lehet, csak nem biztos, hogy teljesül a kérés. Ha az orvos szerint indokolt, akkor elrendeli. Ha nem indokolt, akkor nem rendeli el.
2022. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
3. De! Lehet kerni beutalót evente 1x akkor is ha nincs különösebb betegseged.
2022. máj. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Évente 1x vagy 2x lehet kérni és ezt teljesítenie is kell.
2022. máj. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
16%

2-es nem tudom honnan veszed ezt az évente egyszer dolgot. Mutass egy jogszabályt, ahol ez le van írva. Szerintem nincs ilyen.


A labornál nem a beteg kérése a mérvadó. Ez nem a kocsma, ahol a beteg rendel. Az orvos dönti el, mi indokolt, és mi nem az. Egy 20 éves egészséges, panaszmentes felnőttnél például teljesen indokolatlan évente koleszterint nézni. Ha 2020-ban jó volt, akkor mi a bánatnak kellene 2022-ben is megnézni? Mert a szomszédnak is megnézték?


Nyilván van sok olyan betegség és állapot, ahol évente akár több vérvétel is indokolt. Ilyen esetben elrendelik.

2022. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

7. Még a munkaorvos is kiírja, ha olyan a melója...

Lehet h 20evesen nem kell, de már 30 fölött simán lehetnek indokok az éves kontrollra.

2022. máj. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2022. máj. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
7-es ne keverjük már a dolgokat. Az üzemorvos azért írja ki, mert olyan anyaggal dolgozik, ami pl. májkárosító, meg kell évente nézni a májfunkciót. Ezt teljesen más, mint 20 évesen egészségesen, panaszmentesen a háziorvosnál verni az asztalt évente vérvételért, ami totál indokolatlan.
2022. máj. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!