Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Én kérhetek saját döntés...

Én kérhetek saját döntés alapján vérvizsgálatot az orvostól?

Figyelt kérdés
Tehát úgy, hogy nem orvos szeretné, hanem én felhívom a háziorvost, hogy szeretnék egy vérvizsgálatot. Jogomban áll ilyet kérni? Vagy ez csak orvosi kérésre jár?

2022. máj. 2. 22:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A fenti fórum elolvasását javaslom az egészségpolitikusoknak, szociológusoknak. Nagyon jól mutatja, hogy mennyire nem értik az emberek, hogy hogy kellene működni a rendszernek, és miért nem jó a teljesen ingyenes egészségügy. Nem véletlen, hogy a feljett országokban mindehol valamit fizetni kell az ellátásért. Ha valami ingyen van, az rögtön "jár" és az emberek hajlamosak túlhasználni.
2022. máj. 3. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

11: sajnos még a kötelező szűrővizsgálatokra se mennek el az emberek! Az a pár %, aki - a szóhasználatoddal élve - túlhasználja, szerintem abszolút nem jellemző....


És pont azok vesznek ki aztán többet a közös kasszából (a betegségeik miatt), akik nem törődnek megelőzésszerűen az egészségükkel, és nem járnak vizsgálatokra.

2022. máj. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy valaki 30 alatti, nem feltétlen egészséges és sok problémának nincs tünete, különösen az elején. Például nekem van egy masszív genetikai eredetű magas koleszterinszintem. Folyamatosan növekszik. Laborok nélkül nem derült volna ki.

Ezen kívül számos problémája lehet az embernek (30 alatt is simán), ami a laborból derül ki. Van, ami (legalább eleinte!) kezelhető diétával, célzott sporttal, már ha tud róla az ember.


Ugyanígy kellene rendszeres anyajegyszűrés, fogászati szűrés stb.

2022. máj. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ma reggel felhívtam végül a háziorvost és bármilyen probléma nélkül adott időpontot vérvételre. Szóval nem tudom, hogy ez szabályos-e vagy csak jófej a háziorvos, de nálam nem lett belőle probléma.
2022. máj. 3. 12:52
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
#14: nálunk is simán így megy.
2022. máj. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Persze, hogy megy, lehet ezt így.
2022. máj. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták is itt, évente egyszer lehet kérni a haziorvostol beutalot nagylaborra mindenféle indok nélkül.

De ez csak egy általános labor, semmi speciális dolgot nem néznek.


Egy eü dolgozó.

2022. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!