Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerintetek pár év múlva...

Szerintetek pár év múlva szükség lesz még orvosra?

Figyelt kérdés

Úgy fejlődik a technika, hogy már lassan a műtéteket gépek végzik, a többi szakterületet is lassan átveszi majd?


Van még értelme érettségi után belevágni egy orvosi képzésbe valakinek, hiszen 6 év egyetem + 5 év szakképzés az az 11 év múlva végezne, és lehet addigra már felesleges lenne a szaktudás.


Mit gondoltok erről? Mikorra lehet felesleges az orvos?



2022. máj. 16. 14:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem végzik gépek a műtéteket, egyéb iránt ahhoz is kell orvosi felügyelet, diagnosztizálni sem tud egy gép, meg semmit. Ez a szakma sosem lesz gépesítve
2022. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Orvosra mindig szükség lesz. Én ezt gondolom.
2022. máj. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Értem hogy most még nem, de van ez a davinci robot amit még ember vezérel, de lassan majd automatizált lesz.

És még most nem tud diagnoszitzálni, de később majd fog tudni, nem?

Vagy ha nem, akkor miért nem?

2022. máj. 16. 14:46
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Az egészségügyben SEM fogják helyettesíteni a robotok a humán munkaerőt.


rokonomnak volt nagyon komplikált robotvezérelt agyműtéte. OTt is orvos vezényelte a robotot....


Nem véletlenül robot-asszisztált műtéteknek hívják ezeket.


és akkor még nem is beszéltem a pszichés körülményekről. Aminek rettentően nagy szerepel van az ellátásban, gyógyításban.

2022. máj. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

100év múlva is lesz szükség orvosra...


Úgyhogy ha van erre elhivatottságod, nyugodtan belevághatsz - még bőven nyugdíjba mehet az unokád is úgy hogy orvos volt a nagyapja... :)))

2022. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a beteg itt aktív, akkor már most is fölösleges, itt mindenre lehet kérni diagnózist, terápiás javaslatot, és sok esetben mindenre is kapni. A külvilágban azonban pont, hogy a legbiztosabb szakma kb. Gondolj csak bele, az emberek egyre tovább élnek, tehát egyre több a beteg, egyre selejtebbek is meg tudnak már születni olyan szülőpártól is akik nem véletlenül nem szaporodnának ha a természeten múlna, azon a vonalon is egyre több a beteg. Emellett a tudomány fejlődésével egyre több betegséget felfedezünk, s kérdés még mennyi lehet. Ezekre aztán gyógymódot kell keresni és azt alkalmazni.
2022. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az biztos, hogy át fog párszor alakulni az orvoslás, mire nyugdíjba mész. Szerintem először is leginkább a diagnosztikában segít majd a technika, például röntgen vagy CT kiértékelésében. Gépek általi műtétek miatt egyelőre nem aggódnék, mert egyelőre önvezető autók se tudtak elterjedni, pedig az egyszerűbb feladat, mint egy szívátültetés.


Egyébként az milyen jó lenne már, ha a műtétet gép csinálná, de nem önműködően, hanem a sebész otthonról irányítaná a gépet. És akkor egy sztársebész elvégezne otthonról reggel egy műtétet Londonban, délben egyet Sydneyben, este egyet Tokióban. Jó, ez csak az én agyszüleményem, de még ekkor is kéne élő sebész, mert ha bármi krach van a géppel, a beteget össze kell varrni.


A másik pedig hogy mire egy önvezérelt műtétes technológia elérne egy magyar kisvárosi kórházba... Szerintem felvételizzél nyugodtan az orvosira, ha az érdekel. :-)

2022. máj. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, én amúgy nagyon szeretem a technikai dolgokat, csak attól félek hogy felesleges befektetés lenne ez a 11 év mert 10-20 év múlva olyan áttörések lesznek hogy hasznavehetetlen tudás lesz majd.


De megnyugtattatok kicsit, köszönöm!

2022. máj. 16. 14:59
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

NAgyon nem lesz hasznavehetetlen..


Eleve az orvoslás nagyobbik része nem sebészet, meg képalkotó eljárás...


Az csak egy vékony szelet.

De ezeknél sem lesz ember nélküli eljárás...

2022. máj. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen szakmában leválthatja az embert a mesterséges intelligencia, tanár, sofőr, pánztáros, talán majd valamikor az orvost is, de az lesz az utolsók között...
2022. máj. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!