Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vastagbéltükrözés hogyan zajlik?

Vastagbéltükrözés hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Most megyek először ilyenre és szeretném tudni, hogy mire készüljek. Pontosan hogyan zajlik egy ilyen vizsgálat? Altatásban végzik? Vagy ilyenkor magamnál vagyok?

2022. jún. 1. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
TB alapon nem altatnak, van ahol max. bódítanak, mert nem épp kellemes ez a vizsgálat.
2022. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Hely válogatja. Van ahol előtte egy nappal már csak egy gyógyszertárban kapható port szabad inni, ami kitisztít. Van ahol sima hashajtó elég. Egyik helyen nincs bódítás, van ahol van. Az altatás szinte mindenhol plusz szolgáltatás.


Nekem bódításban (Tramadol) csinálták, és előtte egy nappal kellett elkezdenem inni a port és TB alapon ment.


Nekem nem hatott a Tramadol - meg úgy semmilyen kábítószer, a morfium is gyorsan végigmegy rajtam - , vagyis kb 5 perc után teljesen kitisztultam. Így ha valaha is mennem kellene ismét, akkor altatásban kérném. Ráadásul nekem a vastagbelem utolsó 1/3-t kivették (hemicolectomia dextra), amivel elvileg fájdalommentesebbnek kellett volna lennie.


Egyébként jól bírom ezeket a vizsgálatokat. Volt bölcsességfog műtétem (először az állkapcsot kellett lebontani...), gyomortükrözés, végbéltükrözés, stb. Ezeket ha nem is szívesen, de újra megcsináltatnám gond nélkül, de a colonoscopia csak altatással, mert a bódítás nálam nem hat.

2022. jún. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bódításra Tramadol? No ilyet se hallottam még. Vénásan Dormicumot szoktak adni.
2022. jún. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én magamnál voltam, néztem közben a monitort és beszéltem a dokival. Kábé a vége felé szóltam hogy á most fáj. A hátamra fektettek, és tenyérrel nyomták a hasam. Nem bódítottak, kb 10 perc alatt megvolt az egész és a vécén pukiztam ki a többit. :-D
2022. aug. 21. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es és 3-as válaszírónak! A Tramadol egy fájdalom csillapító. Méghozzá egy enyhe opium származékú fájdalom csillapító. De nem bódító szer, és még állató szer sem. A Tramadolról: [link]
2023. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem csináltak. A hátamon kellett feküdni, felhúzott lábakkal. Semmilyen csillapítót sem kaptam, gondoltam fájni fog. Egyáltalán nem fájt, volt a kórházban kapcsolatom, a legnagyobb tudású orvoshoz kerültem.
2023. okt. 2. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!