Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A gasztroenterológián valószín...

A gasztroenterológián valószínűleg milyen vizsgálatokat fognak végezni étel intolerancia gyanú esetén az én esetemben?

Figyelt kérdés
Tipikus intolerancia tüneteim vannak, a háziorvosom beutalt gasztroenterológiára. Azok alapján, amit elmondtam neki kizárta a glutént, a tojásra gyanakodott, viszont az utóbbi két hétben tojásmentes diétán voltam és továbbra sem javult. Előtte több mint egy hónapig teljes tejmentes diétán voltam, szintén sikertelenül. Elég sokára kaptam időpontot és eszembe jutott, hogy lehet megcsináltatnék bizonyos vizsgálatokat magánban. Mire odajutok, hogy sorra kerülnék lesz már papírom hasi ultrahangról és csinálnak addigra egy laborvizsgálatot is(vér+vizelet).Laktóz érzékenységről már van korábbról papírom (a mostani tüneteimet nem az okozza) csináltattam IgE táplálékallergia tesztet (laborban vérből, minden negatív) és fogászaton is voltam góckutatáson (szintén negatív). Ezek fényében vagyok arra kíváncsi, hogy a kórházban a tüneteim kikérdezése és a papírjaim átnézése után milyen vizsgálatokat fognak kérni, elvégezni rajtam. Elsősorban azokhoz szól, akik már jártak hasonló okokból gasztroenterológián.

2022. jún. 7. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha vizsgálatra mész, előtte ne diétázgass saját szakálladra, ezt nem mondta a doki? Fals eredményeket produkál.
2022. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2 és fél hónap múlva megyek, azóta már eszek tejet meg tojást is.
2022. jún. 7. 22:36
 3/3 anonim ***** válasza:
Tükrözést a glutén miatt.
2022. jún. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!