Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Férfi húgycsőbe mind a 12 ml...

Férfi húgycsőbe mind a 12 ml instillagélt be kell nyomni katéterezés előtt?

Figyelt kérdés
2022. jún. 24. 12:19
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
100%
Én mondtam hogy nem fogod tudni megcsinalni mert több görbület van a hugycsoben. De hát ugye úgy gondoljuk okosabbak vagyunk..
2022. jún. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

Igazad lett. Már az elsőnél elakadtam. Szakképzett ember ilyenkor mit csinál? Erővel áttolja? :-)

Vagy a 16-osnál vékonyabb kellene?

2022. jún. 29. 20:27
 23/46 A kérdező kommentje:
Vagyis erővel áttolja... sokkal többet szerintem Ő sem tud.
2022. júl. 2. 11:13
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm nem érné meg inkább kifizetni mint hogy felsértsd a húgycsöved és még több bajt okozz? Magadnak nem fog menni. Egy szakképzett férfi se tudná megcsinálni magának nemhogy te.
2022. júl. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 A kérdező kommentje:

Nem próbálkoztam többszőr egyenlőre, nincs több katéterem. De ha ez ennyire akad akkor meg pláne félnék szakszemélyzethez fordulni akik erővel áttolják...

Szóval most mégegyse merek elmenni.

Ha szűkület vagy akármi van ők hogy veszik észre?

Én abszolúte nem erőltettem, sőt szerintem nagyon lassú is voltam, mégis kétnapig égett a vizelet meg kicsit véres volt a katéter vége. Holott sem mélyre nem jutottam se nem erőltettem.


Szakképzett férfi miért nem tudja magának? Tanulóorvosok azt hittem magukon gyakorolnak.


Félek hogy akkora a fájdalom amit magamnak nem fogok okozni, míg a szakszemélyzet már áttolja mire felordítok. xd



Meg én tudok vizelni magamtól is. Aki nem mert elszorítja a proszti, na nekik mégis hogyan tolják fel?

Sőt még a 16-os is brutál vastagnak tűnik, honnan tudják és mi alapján választják a vastagságot egyáltalán?

2022. júl. 2. 12:33
 26/46 anonim ***** válasza:

"De ha ez ennyire akad akkor meg pláne félnék szakszemélyzethez fordulni akik erővel áttolják..."


Nyugi, ők nem erővel csinálják, hanem tudják a módját, közel sem olyan egyszerű mint ahogy kinéz. Nekem szülés után volt 1x használatos, eleve fájt a terület, de hamar túl voltam rajta, de nyugodtan beszéld meg az orvossal, hogy mitől tartasz, ha normális ő is elmagyarázza még jobban is, stb.

2022. júl. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%

Pl fekve lazábban tudsz lenni, az is segít, de itt látod, hogy csinálják.


[link]

2022. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
75%

Azért nem fogják erővel áttolni mert ők jó helyre tolják, megfelelő technikával, nem úgy mint te. Persze kellemetlen és fájdalmas lesz így is de ki lehet bírni. Ne hisztizz annyit, gyerekek is estek már túl rajta.


"Szakképzett férfi miért nem tudja magának? Tanulóorvosok azt hittem magukon gyakorolnak."


Ehhez meg nem tudok mit hozzáfűzni. Elszomorít hogy ennyire buta emberek vannak.

2022. júl. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

Miért is vagyok buta? Ha én doki lennék, azért csak magamon próbálnám ki és nemcsak a bábun, úgy át tudnám érezni mit érez a páciens.

Vagy a tanulók, első élő katéterezése is már valós betegen történik, nem egymáson vagy magukon?


De azt továbbra sem értem hogy aki szakképzett miért is nem tudja magán? Mikor emberek sokasága önmagának csinálja, igaz azt nekik meg is mutatják vagy lepróbálják előtte hogy megy be.

Jó foley az veszélyesebb, azt nem tudom maguknak cserélhetnek-e a betegek..


Visszatérve a videóra: fogja és szépen lassan betolja, elakadás nem látszik meg a beteg arcán sem fájdalom.


De semmiféle technikát nem látok mint pl forgatás, oda,vissza tolás stb hogy akadályt küzdjön le.


Tolja befele mintha megakadás elő se fordulhatna. Én meg pont ettől félek, és mostmár nagyon nagyon mert nekem megakadt.


De voltam már tükrözésen, ott is leszarták hogy ordítok, velem ugattak hogy minek ordítok és erővel tolták.


Ezért akarom megtudni hogyan kell sóhajtani vagy milyen pozíciót felvenni stb hogy bemenjen akadás nélkül.

2022. júl. 3. 13:44
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

Hülyék lennének magukon meg egymáson próbálgatni egy invazív és kellemetlen beavatkozást.


És rohadtul nem ugyanaz mikor magadnak csinálod mert 1. Nem mindenki képes megcsinalni magának a fájdalom miatt. Nem mindenki képes fájdalmat okozni magának.

2. Ha magadnak csinálod pont a másik oldalt "állsz" ergo nem tudod ugyanúgy kivitelezni.


De neked ez tök mindegy, egy szó mint száz, nem tudod magadnak megcsinalni. Mivel nincs tb-d menjél és fizesd ki szépen hogy megcsinaljak. Vagy ha máshol fizetsz tbt menj ki oda.

2022. júl. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!