Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Férfi húgycsőbe mind a 12 ml...

Férfi húgycsőbe mind a 12 ml instillagélt be kell nyomni katéterezés előtt?

Figyelt kérdés
2022. jún. 24. 12:19
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

De ha ezzel kezdted volna hogy az akadályon át kell lökni ami nagyon fájdalmas lesz, és ezmiatt nemtudom megcsinálni meg is értettem volna.


Spéci technikára gondoltam... forgatás, ki-be húzás stb... De látjátok, még itt sem mertétek leírni hogy " annyira fog fájni hogy a fájdalom miatt nem fogod tudni megcsinálni".


Sem az oktatóvideókban sem sehol nem mondják hogy hiszti is lehet a vége. A videó alatti kommentekben írták hogy valakinek annyira fájt hogy fel se tudta rakni a szakszemélyzet sem.


Sőt tapasztaltam. Megakadt, mégcsak nem is fájt de abszolúte nem mertem megnyomni.


Sőt ha ez a titok nyitja hogy akkor erővel kell lökni, sőt akár fájdalom ellenére erővel akkor az bizony nem fog menni. :-(



Nemcsak a pénz a kérdés, hanem igazából ez is, volt műtétem ami azért nem készült el és azért is szenvedek miatta mert altatás nélkül nem vállaltam, pedig elvileg csak helyi érzéstelenítéses lett volna.


Nem fog fájni, nem fog érezni semmit... de azért alig bírnak lefogni. xd

Akkor katéternél ugyanez, sóhajtson, katonadolog, ja csak éppen rajta sose próbálták...


Most akkor azért nem lesz katéterezés mert nem merek elmenni.


Apropó, a nelaton lecsapoló elég merev és vastag is. Puhább és vékonyabb is van nem?

Az bemegy fájdalom nélkül?


Egyszeri lecsapolásra nem is értem minek ilyen vastag, töredék akkorán is kitud csöpögni..


Vagy a vékonyabb nem egyenlő azzal hogy kevésbé fájdalmas?

2022. júl. 3. 14:32
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

"itt sem mertétek leírni hogy " annyira fog fájni hogy a fájdalom miatt nem fogod tudni megcsinálni". "



11es kommentem:"Fájdalmas és nehéz. Amikor épp szenvedsz a fájdalomtól pedig nem fogsz tudni odafigyelni arra hogy jól csináld"


Én írtam, nem tehetek róla hogy nem tudsz olvasni.


Nos ha felnőtt ember létedre nem tudsz túllépni egy kis fajdalmon meg kellemetlenségen és inkább kockaztatod a saját egészséged, testi epseged és nem vállalod a kórházi beavatkozásokat akkor mit mondjunk? Nem birhatjuk ki helyetted.

Szedd össze magad. Ha elhanyagolod az egészséged csak rosszabb lesz.

Lehet hogy ha most nem bírsz ki egy kis fájdalmat később a nagyot kell kibirni emiatt. Megéri kockáztatni?

2022. júl. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Nem éri meg kockáztatni, de ilyenek az emberek.

Férfinél a katéterrel vett vizelet tenyésztést eleve nem értem, pláne ha negatív a sima is.

Ezért nem biztos hogy megéri a fájdalom. Bár az más kérdés ha a panaszokat mondjuk pont a szűkület okozza ahol a katéter is megakadt.


Köszönöm válaszaidat, egyik videó sem mutatott vagy mondott fájdalmat, sőt mind azt mondta hogy akkor le kell állni ha fájdalom jelentkezik.


Apropó, szakszemélyzet honnan tudja hogy az természetes fájdalom vagy éppen perforáció következik mikor beerőszakolja a megakadáson? :-)

2022. júl. 3. 16:00
 34/46 anonim ***** válasza:
A személyzet onnan tudja, hogy ezt tanulták, ezért járnak évekig egyetemre... hidd el, látják, hogy ha csak azért ordítasz mert mondjuk 10es skálán a fájdalom küszöböd neked mondjuk max 3as, a videón lévőé meg lehet 8as.
2022. júl. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

Háát igazából nem látni a fejemen, érezniük kellene hogy már túl nagy a nyomaték...


Mi van ha eszméletlen vagyok akkor honnan látja?


A videón lévő aki simán tűri lehet neki egyenes a húgycsöve vagy éppen vastag belül. Nekem meg lehet hogy eleve vékonyabb, szűkebb, kanyargósabb..


De erről sem találtam semmilyen leírást, de sztem ez tapasztalati dolog azért, tehát élő emberen tapasztalja meg milyen érzés egy perforáció stb?


Évekig egyetemre jártak, de lehet pont én leszek az akin megszerzik a tapasztalatot hogy na márpedig nem fog bemenni.. Félek ezmiatt.


Apropó, méretet mi alapján választanak, vagy mekkorát szoktatok használni?

2022. júl. 3. 17:48
 36/46 anonim ***** válasza:
31%

Jaj kérdező, te pszichiátriai eset vagy ezzel a szintű paranoiaval.


Ezerszer leirtuk, menj orvoshoz, fizesd ki, szakképzett emberek meg fogják csinálni úgy ahogy azt kell, kicsit fájni fog, kellemetlen lesz de tuléled.

Ennyi.


Nem valaszolgatok tovább a kérdéseidre mert csak a paranoiadat taplalod vele. Borzasztó amit leművelsz. És most már unalmas is.


Felőlem azt csinálsz amit akarsz innentől kezdve.

2022. júl. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
52%

Ha nem tanuló csinálja, aki gyakorlaton van, nem rajtad fognak tapasztalatot szerezni.

A méret pedig olyan mint a kanülnél, a funkciója alapján is meg vannak a méretek, de felesleges ezen ennyire parázni. Én is ki bírtam szülés után egyből minden fájdalomcsillapító nélkül, pedig nem bírom a fájdalmat, kapd már össze magad könyörgöm, férfi vagy, ne hisztizz...

2022. júl. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Pedig a nemválaszolás csak fokozza a paranoiát..

Igen nem normális ezen filózni ez tény, de pszichiátriai beteg, aki fosik a fájdalomtól férfi létére hát szerintem jobban jár az Eü ha a gyakorin felkészülök meg magamtól mi vár rám.

Hát... azt hittem simán becsúszik ha lassan, fokozatosan és türelmesen csinálom.

Így meg pánikroham is várható ha elkezdik tolni befele..

2022. júl. 3. 21:41
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbeteg vagy amúgy? Egyébként sokat segít, ha ott kérdezel, ahol csinálják, másrészt amikor már előtte állsz ne legyen időd agyalni és próbáld is terelni a figyelmed, akkor nem kapsz rohamot.
2022. júl. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

Fogjuk rá hogy azvagyok. Nem segít semmit hogy ne azon agyaljak.


Van ahol kérdezek és csak morognak, na és akkor elszabadulnak az indulatok. :-)


Ha magamnak sikerült volna hogy jé kibírható akkor nem lenne gond. Így meg nem megyek el és nem lesz gond. :-)

Vagy veszek majd mégegyet és több géllel meg mikor nem áll fel hátha bemegy. Ha nem így jártam.


Mikor nyomtam amikor elakadt akkor vizelési inger jelentkezett. Most vagy olyan közel voltam hogy az már a záróizom volt, vagy csak rángatta a húgycsövet és azért éreztem.

2022. júl. 4. 09:52
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!