Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire gyakori, hogy perre mennek az egészségügy ellen?

Figyelt kérdés
Illetve mekkora kártérítési összegeket szoktak megítélni átlagban?

2022. júl. 24. 08:25
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ügyvédekkel beszéltem már erről és azt mondták, hogy idehaza az egészségügyi rendszer rendkívül korrupt és mindenáron fedik egymást az orvosok és intézmények, így nagyon nehéz eredményt elérni ellenük jogilag. Ez igaz?


De ha tegyük fel van egy jó ügyvédem és egy orvosszakértői vélemény és ami leírja valóságot, azzal már nagyobb esélyem van pert nyerni igaz?

2022. júl. 24. 08:28
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Jól mondta az ügyvéd.


A magyar orvostársadalom ebben a dologban nagyon összezár, mert mindenkinek érdeke, hogy szakmai hiba vétése esetén ne legyen felelősségre vonás.


El lehet kezdeni pereskedni, de 5, vagy akár 10 év múlva is tartani fog a per, pénzt pedig nem igazán fogsz belőle látni. Annyit legalábbis biztosan nem, hogy megérje neked ez az egész cécó.

2022. júl. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Büntetőjogi pert szinte egyáltalán nem lehet nyerni, kártérítési perben még ha nyersz is, biztosan kevesebbet ítélnek meg, mint amibe került neked az ügy. Ennek fényében van még valami problémád?
2022. júl. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó, nyilván kockázata van a pereskedésnek mint minden másnak is, de ha valakit ér valamilyen sérelem az egészségügyben és nem is próbál ellene tenni semmit, az is egy káros vélekedés szerintem. Így rengeteg műhibás eset marad feltáratlanul, ami tovább rontja az egészségügy így is katasztrofális működését, mert így a megtörtént vétségek elsikkadnak. Ha hibáznak vállalják érte a felelőséget, mint ahogy minden más munkaterületen is ez kötelező.
2022. júl. 24. 09:12
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
#4: Ha neked telik rá, hajrá. Én egyetértek veled, csak drága hobby az igazságért való harc. Főleg, ha az ember azért is próbál közben valahogy küzdeni, hogy az egészségét valahogy visszaszerezze. 3-as vagyok.
2022. júl. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Anno az igazságügyi orvostan tárgyamat egy olyan nő tartotta, aki jogász ÉS igazságügyi orvosszakértő. Ő azt mondta, hogy azért nincs sok per, mert a kórházaknak is van esze, ha valóban hiba történt, akkor mindent megtesznek, hogy peren kívüli megegyezéssel oldják meg a dolgot, amivel mindenki jobban jár.
2022. júl. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

4


Ez amit leírsz mind igaz is lehetne, csak mi Magyarországon élünk, kb a legkorruptabb nemzet vagyunk Európában. Próbálni lehet, de felesleges, ez a dolog lényege. Káros vélekedés vagy sem, sajnos ilyen ország vagyunk/lettünk.


Káros vélekedés az is, hogy ha látsz az utcán valakit akit éppen ütnek-vágnak, akkor ne menj oda segíteni és nem is mennek az emberek. De nem véletlenül, mert TE húzod a rövidebbet. Senkinek nincs szüksége arra, hogy segítséget nyújt, utána meg ő maga járkáljon évekig bíróságra. Hozzáteszem, ez szintén hungarikum...


Itt börtönbe akarták vágni azt a fiatal gyereket, aki a BKK honlapján felfedezett egy biztonsági rést, és ingyen tudott jegyet venni. Nyugat-Európában ezért állást szoktak ajánlani...


Na mindegy, ezer hasonló példát fel lehetne hozni annak bemutatására, hogy ebben az országban nem lehet és nem is tudsz az igazságért harcolni. Pontosabban lehet, csak semmi értelme.

2022. júl. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nehéz dolog az biztos. Általában peren kívül akar mindenki megegyezni a sértettel, de nem tudom, hogy azok között milyen sikerek vannak. Az orvoslás, az egészségügy egy annyira speciális és szerteágazó szakma, ami eleve szerintem nagyon megnehezíti a bizonyítást is. Mikor anyám meghalt, gondolkoztunk, hogy bepereljük a kórházat, aminek még lett is volna alapja, de belegondoltunk, hogy egy per eltarthat még plusz 5 évig is akár, most akkor még addig foglalkozzunk ezzel, stresszeljünk, max. kapunk valami pénzbeli kártérítést és akkor mi lesz? Azzal nem támad fel és mi is hamar túl akartunk jutni a gyászidőszakon.
2022. júl. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindemkinek igaza van. Az egeszsegugyon kivul a masik botrany itthon a birosag. De...... mindenkeppen meg kell probalni. Eloszor betegjogi kepviselo. Nem ismerjuk a konkret ugyet. Viszont valoban rengeteget hibaznak az egedzsegugyben. Mindent elvisznek szarazon, mert minden igaz amit leirtak. Vedik egymast s mindenre ra lehet fogni hogy elore nem latott.... stb. Frissen mutottkent csovek logtak ki belolem, az idos szinten operalt betegtarsam lecsuszott az agyrol felig. Nem tudott visszamaszni. Hivtam az ejszakai novert, hogy segitsen. Leuvoltotte a fejemet. Nagyon rossul esett. Reggel se kert elnezest. Jelentettem a reggeli vizitnel. Amikor eltavoztam megkerestem a betegjogi kepviselot. A reggeli jelentesemnek nem volt nyoma. Azt mondta, hogy legyek belato, biztosan almabol vertem fel a novert!!!!!! Nem tudtam, hogy aludni jar a munkahelyere. Szoval valamu hasonlora szamits! Ez csak egy piti pelda, de amikor kiszolgaltatva fekszel, amugy is kivagy nem hianyzik ez a banasmod. Panaszt mindenkeppen tegyel! Valahogy el kell indulni a valtozasnak.
2022. júl. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, sok hiba van, sok a probléma. Csak az a kérdés, hogy mi a megoldás. Az más kérdés, hogy egy ápoló vagy orvos bunkón viselkedik vagy lekezelően, de az ellátási hiányosságokat, amiket a létszámhiány, kimerülés, kiégés okoz, azt nem tudod kijavítani addig amíg nem rendeződik az alapprobléma. Így emiatt nagyon nehéz akármit is elérni, ezeket már belekalkulálják az ellátási rendszerbe.
2022. júl. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!