Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Előre leszögezem,hogy tisztele...

Előre leszögezem,hogy tisztelet a kivételnek,de miért van az,hogy a nővérek bizonyos része beszologató,okoskodó?

Figyelt kérdés
Nem a fiatal lányok,hanem inkább a középkorúak.

2022. szept. 10. 07:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Ez egy nagyon jó kérdés, de úgy általában az egészségügyi asszisztensekre jellemző.

Frusztráltság, kisebbségi komplexus, vagy éppen felsőbbrendű érzés a kiszolgáltatokkal szemben, de leginkább ezek elegye.


A múltkor telefonon időpontot kértem kontrollra. Mondtam, hogy egy éves kontroll, de az előző már több mint egy éve volt. Ezen fennakadt, és hosszasan, kioktatóan magyarázta, hogy akkor az nem éves kontroll...(?)


De igen, az ápolók brutálisak: Honvéd Kórházban úgy beszéltek velem, mint egy gyerekkel, nyilvánosan hazudozott rólam az egyik a másiknak. Amikor számonkértem csak hebegett...

Igaz, ott az orvos is rámszólt a friss műtéti sebemmel, hogy siessek, mert ő nem ér rá...


De van olyan kórház, ahol jobb a helyzet, és csak a főnővér bunkó.

2022. szept. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az orvosok nem,,tényleg nagyon intelligensek,,de ezek a középkorú nővérek,asszisztensek a kényesség és a nagyképűség netovábbjai.
2022. szept. 10. 07:30
 3/14 A kérdező kommentje:
Ja,,én 36 éves értelmes nagydarab kinézetű vagyok,de egy hülye gyereknek nézett egy kettő,meg úgy is beszéltek velem.
2022. szept. 10. 07:33
 4/14 csempéző vizipisztoy ***** válasza:

Hát tudod… Sokat dolgozom együtt nővérekkel.

A tapasztalatom az, hogy a legtöbb beteg nehéz eset. Az emberek úgy általában rosszul viselik a betegségeket, ami egy normális reakció. Türelmetlenek, követelőznek sokszor. Engedd meg hogy általánosítsak mert te is ezt tetted.

Szóval a nővér ott van 8-12 órát a betegekkel, hallgatja a panaszokat és próbálja megoldani.

Mindenki frusztrált az országban, az egészségügy meg a közigazgatás ahol ez leginkább lecsapódik.

Plussz, egy osztályvezető főorvos keres 2,5 milliót, egy nővér alapja 2-400 ezer kortól függően.

Nem azt mondom hogy legyen egyforma, de az arányok és a felelősség!

Konkrétan a telefonos kérdésedre is tudok válaszolni: az éves kontroll az 12 hós, ha később telefonálsz az nem éves kontroll valóban. Ez bizonyos betegségeknél nagyon is számít, ha nem jutsz időben be és probléma lesz, akkor ugye a “rohadt szar egészségügy”.

2022. szept. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

"az éves kontroll az 12 hós, ha később telefonálsz az nem éves kontroll valóban."

. Éves kontroll mert orvosi javaslatra egy évben egyszer kell megejteni. A többi belemagyarázás.

Amikor teljesen kiszámíthatatlan, hogy három hétre vagy három hónapra előre kapom az időpontot, akkor nem életszerű, hogy minden évben napra pontosan ugyanakkor menjek.

2022. szept. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Egyébként ez tényleg általánosítás, mert azzal az emberrel sem szokott gondom lenni.


Viszont amiért az ápolók viselkedését aggályosnak tartom az az, hogy sokakat éppen ez riaszt el attól, hogy segítséget kérjenek.

2022. szept. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

4-es

Ebben nem érek teljes mértékben egyet..

Én amikor bent feküldtem nem olyan rég,nem követelőztek,meg semmi ilyesmi..el voltam csendben mégis volt 2 idegbeteg nagyképű nővéri beszólás hozzám.

2022. szept. 10. 08:31
 8/14 anonim ***** válasza:
Gondolom azért, mert a betegek egy része is beszólogató, okoskodó.
2022. szept. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Érdekes módon az értelmes úriember orvosok miért nem alázzák meg az embert?

Furcsa módon ezek a nővérek/asszisztenseknrk baj minden.

2022. szept. 10. 21:15
 10/14 anonim ***** válasza:
Orvos 10 percig van vele kapcsolatban, meg azoknak tán kevésbé is mernek pattogni, nővér utána meg könnyen lehet, hogy 2 hétig napi 2 órát.
2022. szept. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!