Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » COVID-dal manapság szintén...

COVID-dal manapság szintén karanténba kerülnek? Lehet ételt rendelni?

Figyelt kérdés
Holnap megy a családból tesztre az anyuka, mert 38.9 fokos láza van, de amúgy más nem. Az érdekel hogy felkészűljünk rá, ha esetleg a teszt rossz lesz. Az egész család karanténba kerül a következő negatív tesztig? Mindenki tele van oltva, ez ad felmentést? Lehet rendelni ételt házhoz ha covidos az ember? Gondolom kitapasztják az ajtóra hogy lássák. Szerintem ez nem covid, de jobb felkészülni mindenre tudjátok?
2022. szept. 13. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Dehogy tapasztanak bármit is az ajtóra. Azt csak a legelején csinálták. Kb. megkérnek, hogy 5 napig ne mászkálj, és ennyi.


Amúgy én is épp beteg vagyok, de nem covidos. Kb. mindenki köhög most, szóval még az sem biztos, hogy covid.

2022. szept. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Senki nem foglalkozik már ezzel a baromsággal. Oda mész ahova akarsz, akkor is ha pozitív meg akkor is ha negatív.
2022. szept. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Atyám még mindig létezik aki tesztelteti magát önként??
2022. szept. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. szept. 13. 20:07
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy én sem értem minek a teszt. De tényleg nem, kérdező, legalább te világosíts már fel.


Alapesetben ha beteg vagy, akkor az valószínű vírusfertőzés. A vírusra nincs gyógyszer. Szedsz Neo Citrant meg Strepsilst meg Rhinospray meg amit el tudsz képzelni 1 hétig, aztán ha nem jobb (esetleg rosszabb lesz), akkor felhívod az orvost, elmondod a problémádat, ő pedig valószínű antibiotikum-ot fog felírni, mert bakteriális fertőzésed van.


Most elmész tesztelni, mi fog változni ha esetleg kiderül hogy COVID? Gyógyszer arra sincs, ugyanúgy Neo Citran meg amit felsoroltam az előbb. Ha meg beteg vagy, akkor ne menj dolgozni akkor sem COVID, akkor sem ha influenzás vagy éppen csak náthás vagy. Ez meg egy teljesen alap elvárható dolog. De minek a teszt?? Valaki magyarázza már el...


Tegnap olvasom itt egy válaszban, hogy ő másfél éve volt Covidos, de múlt héten nézetett ellenanyag szintet és az kiváló. De mi a k.rva anyjáért nézeget valaki ilyeneket??? Erre élvez? Nem is tudom agyilag felfogni. Gondolom ők azok akik ülnek maszkban az autóban, egyedül....

2022. szept. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
#5:Teljesen igazad van, egyetértek. Annyi a válasz erre, hogy a járványügyi szabályok ezek és ide-oda jelentgetni kell, hogy ha elér egy számot, akkor lehet bezárni mindent megint,meg maszkokat eladni raklapszámra. Ha valaki beteg, akkor normális ember amúgysem megy dolgozni és otthon marad, mindegy, hogy Covid vagy nem. Annyi szokott lenni még súlyosabb esetben, hogy más gyógyszer kell rá, mint pl. egy influenzánál,de akkor meg amúgy is kórházba kerülne, ergo mind1.
2022. szept. 14. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6


De ez sem igaz, mert nem tesztel téged senki! Ez már megszűnt.


2 hete beszéltem a háziorvosommal, mert már 1 hete fájt a torkom, ő mondta, ha akarok tesztelni akkor vehetek saját költségen, de ennyi. Szóval még statisztikát sem vezetnek róla.

2022. szept. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
De, létezik még tesztelés, vannak tesztpontok is ugyanúgy, mint eddig.
2022. szept. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyilván a 7-es arra gondolt, hogy megszűnt már az (hála Istennek), hogy tüsszentesz egyet, és már a háziorvos küldi a mentőt a beöltözött emberekkel tesztelni/karantént elrendelni.


Normalizálódott kicsit a helyzet.

2022. szept. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A háziorvos beutalta tesztre. Holnap megy. TB alapon van, de kötelező.
2022. szept. 14. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!