Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A korházban az orvosok miért...

A korházban az orvosok miért nem figyelnek oda rendesen arra hogy mit mondanak a betegek?

Figyelt kérdés
Korházba kerültem és szoltam az orvosnak hogy félek a tütöl és ha meglátom rosszul lesszek ,összeesek. ezt figyelembe se vette és mikor jött megvizsgálni akkor még kihangsulyozva mondta hogy ad valami injekciot,aztán majd tesz be egy branült. én az injekcio szora rögtön lesápadtam erre mondta hogy áljak fel és menjek oda egy kicsit az ablakhoz ha rosszul vagyok hogy kapjak friss levegöt. feláltam majd megláttam a kezében az injekcios tüt és két lépés után összeestem.

2022. okt. 12. 16:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
37%

Mert nekik ez mindennapos, hogy tűvel szurkálnak. Ez olyan, mikor mondom a dokimnak, hogy nem tudom lenyelni a nagy tablettát és kb kiröhög, hogy ennyi évesen? Én meg igen, ennyi évesen... Mert? 18 év felett már nem félhet és nem lehet semmi gátlása az embernek?

Ah, de felbosszantott.

De amúgy azért, mert türelmetlenek és hiányzik az empátia belőlük.

2022. okt. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%

És mit kellett volna csinálnia? Ha most intravénásan lehet beadni egy gyógyszert, akkor muszáj berakni egy branült hozzá.

Vagy mondhattad volna, hogy visszautasítod a kezelést, és saját felelősségre hazamész, ha ennyire nem akarod, hogy szúrkáljanak.

2022. okt. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%

Vannak dolgok, amikhez felnőtt fejjel kell hozzáállni. Én is féltem a tűtől, de muszáj az évenkénti vérvétel az alkalmasságihoz, így elviselem. Nem sziszegek meg előadásozok, egyszerűen túl vagyok rajta és kész.

Ha ennyire nem tetszik, hát menj haza saját felelősségre. A kórház nem szálloda. Nem kéred a kezelést és kész.

2022. okt. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Ypszilon1980 ***** válasza:
75%
Amennyiben kell az injekció, a branül, akkor mégis mit kellett volna tennie? Visszautasíthatod, de akkor meg nem tudnak megfelelően ellátni. Persze félni lehet akárhány évesen is, de azért egy felnőtt ember ennyit akkor is el tud viselni.
2022. okt. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
23%
Legközelebb rágd a szájukba, hogy egy ágyat kérsz, mielőtt szúrnak. A biztonság kedvéért ugyanezt latinul is mondd el nekik, hátha úgy értik. Direkt packáznak az emberrel már mindenhol, felháborító!
2022. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
62%
Azt gondoltad, hogy tű nélkül adja be az injekciót? Vagy mégis hogy képzelted el ezt az egész beavatkozást?
2022. okt. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

1

Hát igen azt hiszik hogy az embernek semmi baja vagy félelme nem lehet ha 18 elmúlt.

2

nem az volt a bajom hogy szurkálnak, mert belátom hogy ez kell a gyogyulásomhoz csakhogy azért szoltam hogy ugy oldjak meg hogy ne lassam a tut mert ugyebár meg volt a kovetkezménye annak hogy megláttam.

3,4

nem az volt a baj hogy nem kérem a kezelest és ezért problémázok ,hanem hogy direkt szoltam hogy ne is lassam mert hogy tudtam hogy mi lessz ha meglátom.

5

igen ezentul majd otszor elmondom és azt is hogy ugy csinálják hogy ne lassam mert attol ajulok el leghamarabb ha látom.

6

nem nem azt gondoltam . hanem azt hogy van annyira empatikus hogy hogyha szoltam hogy tüfobiám van akkor, lefektet egy ágyra és ugy intezi hogy ne lassam es ugy adja be lefeküdve. nem hhogy meg fel is allit az ágyrol es a szemem elott kesziti elo az injekciot. igy meg nem jutottam el az ablakig se mert két lépés után minden elsötétült és össze estem.


ami a szerencse hogy utána be adta mig nem voltam magamnál és a branült is be rakta . de remélem hogy nem lessz tobb ilyen

2022. okt. 12. 22:52
 8/29 anonim ***** válasza:
25%
Hát persze... egy ideális világban mindig van idő körülményeskedni és eljárni a kacsatáncot egy injekció miatt, amiből még kb 100-at be kell adni aznap. Menj magánkórházba, ott mindenre figyelnek, főleg a kis lelki világodra kezelés közben.
2022. okt. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

8

kéne legyen ido körülményeskedni mert en is egy beteg vagyok a korhazban es az orvosnak a dolga figyelni a bezegre nem csak ugy leszarni amit mond.


neki mitöl jobb az hogy akar hanyszor tut latok osszeesek vagy kimondja az injekcio szot es helyben olyan sapadt leszek hogy csak na, evel csak magat hatraltatja.

2022. okt. 13. 00:13
 10/29 anonim ***** válasza:
39%
Nem. Ezzel te hátráltatod. Mondom, magánellátásban van idő kényeskedésre. Neki az a dolga, hogy gyógyítson. Ha ehhez injekció kell, akkor azt beadja. Vegyél erőt magadon, mert a felnőtt viselkedés nem ez.
2022. okt. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!