Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tényleg megszűnt a hálapénz?

Tényleg megszűnt a hálapénz?

Figyelt kérdés

Nemsokára műtenek, nagy kockázatú műtét lesz, több orvos operál egyszerre. Feltételezem, hogy néhány napig biztosan kórházi ápolásra szorulok majd utána.


Többen felvetették az ismerőseim közül, hogy hálapénzzel ugyanúgy készülni kell, csak óvatosabban kell odaadni, pl. egy tábla csokiba rejtve. Mások azt mondják, hogy ez már nincs.


Nem vagyok hálapénz párti, de közben parázok, hogy ezen bármi múlhat.


Mi az igazság ezzel kapcsolatban?



2023. márc. 19. 05:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Az igazság az, hogy amíg így gondolkodnak az emberek, mint te is, besz@rnak, behugyoznak a félelemtől, emiatt inkább fizetnek, nem lesz változás. Mert ahhoz változtatás kell.
2023. márc. 19. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Egyet értek veled. De szerintem nem én vagyok az egyetlen, aki fél egy olyan műtéttől, aminél egy rossz mozdulat és lebénulok. Az se lesz mindegy, mi történik velem azokban a napokban, amikor nem tudok majd még mozogni. Nem egy anyajegyet megyek levetetni. Sok múlik rajta.


Eszembe nem volt ez a hálapénz ügy addig, míg az ismerősök bogarat nem tettek a fülembe. Ezért vagyok kíváncsi a hozzászólól VALÓS TAPASZTALATÁRA a kérdésben.

2023. márc. 19. 06:07
 3/20 anonim ***** válasza:
61%

Tehát mozogni nem fogsz tudni, de a hálapénzt oda kellene adni valahogy? Ahhoz mozogni kell. Vagy hogyan kell elképzelni? Mikor adnád oda?

Érdekel, hogyan van ez a fejedben. Aztán leírom a valós tapasztalatomat.

2023. márc. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem, már nem lehet - szerencsére - a hálapénznek csúfolt védelmi pénzt fizetni legálisan.
2023. márc. 19. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

„A 2021. január 1-jén életbe lépett törvénymódosítás szerint hálapénzt adni és elfogadni egyformán bűncselekmény. A büntetés egészségügyi dolgozó esetén 3 év lehet, a beteg vagy hozzátartozó esetén 1 év. Kis értékű ajándék azonban továbbra is adható. A havi minimálbér 5 százalékának megfelelő értékű ajándék számít kis értékűnek.”


A hivatalos válasz a kérdésedre.


Amelyik orvos meg csak azért végzi jól a dolgát, mert reménykedik a hálapénzben, az el is mehet a bús p.csába. Amúgy ne aggódj, mert ha a te orvosod/orvosaid ilyenek lesznek, akkor nem lesz baj, mert a pénz reményében nem fogják elcseszni a műtétet.


Én a helyedben amúgy nem adnék semmit. Több orvos esetén fennáll a veszélye, hogy valamelyiknek nem tetszik majd a dolog (vagy maga az összeg), elutasítja, és simán felnyom, hogy meg akartad vesztegetni. Úgyhogy itt te is könnyen megütheted a bokád.

2023. márc. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat! Akkor abbahagyom az ezen való kattogást.
2023. márc. 19. 06:44
 7/20 anonim ***** válasza:
17%
Hivatalosan nem lehet. Gyakorlatban meg oda adsz valami tárgyi ajándékot (bort, csokit) egy dísz tasakban és ha az alján elrejtesz egy kisebb borítékot amit max otthon vesz észre a kutya nem szól semmit.
2023. márc. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
49%

#7: több orvos közül csak egynek nem tetszik a dolog, és 1. a kérdező megüti a bokáját 2. tudni fogják, hogy a többi orvos is kapott, és akkor ők is szívnak


Én nem szívesen mennék vissza varratszedésre.

2023. márc. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly nyáron volt egy műtétem. Nagy szerencsém volt, kifogtam egy nagyon lelkiismeretes és rendes orvost. Tényleg sokat köszönhetek neki. Én sem vagyok a hálapénz híve, de bevallom, elgondolkodtam rajta. Ha valaki megérdemelné, akkor ő. Amikor a műtét után kettesben maradtunk, rákérdeztem. Udvariasan kifejtette, hogy ez mekkora problémát eredményezhet, így arra kért, hogy meg se próbáljam. Neki az a fizetség, ha rendbe jövök. De ha nagyon elégedett vagyok, akkor hozzak a nővéreknek csokit vagy kávét. Úgyhogy itt ennyiben maradt a történet. Közben kiderült, hogy a feleségem egy helyre járnak aerobikozni a feleségével, így megtudakoltam, hogy mi a kedvenc itala. Abból vettem egy üveggel, szigorúan betartva az összeg limitet (8ezer forint körül). A nagyobbik gyerekem (5 éves) lerajzolta, ahogy a doktor bácsi gyógyít engem, ezt a rajzot is beleraktam a tasakba. A következő kontrollon átadtam, nagyon zavarban volt, jobban mint én. Ami viszont még jobban meglepett, hogy a következő kontrollon feltűnt, hogy kint a rajz a rendelőben és azóta is kint van. Eleinte havonta jártam kontrollra, most már "csak" 3 havonta.
2023. márc. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nincs az adott kórháznak alapítványa? Oda legálisan lehet utalni összeget. Amit hálapénz vagy ajándék összegnek szánsz oda utalhatnád. Ebből a pénzből általában a kórházat fejlesztik (új székek, új gépek stb).
2023. márc. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!