Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyógyszer erős mellékhatásokka...

Gyógyszer erős mellékhatásokkal, folytassam a szedését?

Figyelt kérdés
Bromocriptint szedek kb 1 hete. Talán 2. Elmúlt napokban már általános gyengeség és szédülés volt jellemző amikor fent kellett lennem. Végtagjaim mintha nem lennének, vagy pehelysúlyuk lenne. Hányinger, szédelgés stb stb. Este elég jó érzés bevenni mondjuk, nagyon erős. Kiüt. Na de. Ma reggel arra ébredtem, hogy nem tudok levegőt venni, és mozdulni vagy magamhoz térni. Éreztem, hogy baj van, de nem tudtam egyszerűen felkelni. Aztán egyik pillanatról a másikra jött a levegő, és magamhoz is tértem. Ez para volt már. Szeretném abbahagyni a gyógyszer szedését, de közben meg is akarok gyógyulni.
2023. ápr. 29. 10:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztatóból:

"Ha hamarabb abba szeretné hagyni a kezelést, beszéljen kezelőorvosával. A gyógyszer hirtelen elhagyása súlyos mellékhatásokat okozhat."

2023. ápr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom melyik a rosszabb, hogy vagy felébredek, hogy nem kapok levegőt vagy nem, vagy hogy súlyos mellékhatások lesznek?
2023. ápr. 29. 10:31
 3/21 anonim ***** válasza:

Amikor legelőször vettem be bromot, akkor én elajultam 😕. Második nekifutasnal fokozatosan kezdtem el szedni, másrészt este, hogy ataludjam a mellekhatasokat.


Nap közben nem is volt gond egyedül az orrdugulas volt a bajom.


Ha nagyon nem bírod, akkor a másik lehetőség a norprolac.

2023. ápr. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Mindenképpen beszélj orvossal. Ügyelet vagy sürgősségi is szóbajöhet a légszomj miatt.
2023. ápr. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Ypszilon1980 ***** válasza:
Úgy kell szedni elsőre, hogy csak negyedet este, aztán 1 hét múlva reggel is és aztán így emelni az adagot az előírt mennyiségre. Ha ez így volt és gondod van, akkor nyugodtan abbahagyhatod és orvossal konzultálj.
2023. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Esténként kell felet bevennem, utána reggelig nem kelhetek fel. De mostmár úgy napközben is érzem ezeket a dolgokat.
2023. ápr. 29. 12:10
 7/21 A kérdező kommentje:
Meg ez a nem kapok levegőt dolog megijesztett
2023. ápr. 29. 12:26
 8/21 anonim ***** válasza:
Őszintén javaslom a sürgit, tudom, hogy ha nem olyan szakorvos van épp, akkor semmit nem ér, de legalább lesz nyoma, hogy jelezted a gondot. Nehéz tanácsot adni. Nekem egyszer volt gyógyszertől (Mydeton) allergiás reakcióm, anafilaxiás sokk, azóta se szedek gyógyszert. Egyszerűen nem merek bevenni antibiotikumot, vagy ilyeneket. Nem kívánom senkinek, egy életre nyomot hagy az emberbe és szorongást.
2023. ápr. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A betegtájékoztató elolvasása és a benne foglalt szöveg megértése jelen esetben is alapvető (lenne).


" ha ... légszomja vagy légzési nehézsége, köhögése, mellkasi fájdalma, hátfájása, alacsony vérnyomása alakul ki, vagy megváltozik a hangja, fáradt, gyenge.... a kezelést meg kell szakítani."

2023. ápr. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Utalom amikor nem olvassak el a betegtajekoztatot a betegek. Minden bele van irva. Ha mellekhatasokat tapasztalsz, elmesz orvoshoz es o merlegelni fogja hogy erdemes-e tovabb szedni. Nem te dontesz hanem az orvis
2023. máj. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!