Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy éltétek meg az MR vizsgál...

Hogy éltétek meg az MR vizsgálatot?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok. Kedden az orvosom kiírt egy MR vizsgálatra mert hirtelen szédülések és fejfájás jön rám.Kérdezte hogy akarok e bódítást a vizsgálat előtt amire nemmel válaszoltam viszont meggondoltam magam. A papíron amit kaptam az van hogy nem kérek de 23.án mikor megyek mondhatom azt hogy mégis kérek? Vagy hívjam fel a neurológusomat hogy írjuk át a papíron?

Igazából az a helyzet hogy sohasem voltam ilyen vizsgálaton és az orvosnak pedig csak így odabiccentve mondtam hogy nem kérek bódítást de a képeket amit néztem rájöttem hogy én nem fogom tudni ezt kibírni az nélkül.

Egyáltalán mennyi ideig tart ez a vizsgálat? Nekem azt mondták hogy minimum fél óra. Koponya MR-re írtak ki.

Kérlek ha hülyeséget írtam ne hurrogjatok le, ígyis már nagyon félek...



2023. máj. 4. 19:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én voltam és abszolút nem voltam megterhelő. Nekem 14 évesen volt. Sőt nekem kontrasztanyagos is volt, azaz egyszer simán, egyszer meg kaptam infúzióban valamit és úgy is megcsinálták újra... Szintén koponya MR volt. :)
2023. máj. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És nem volt hangos? Vagy nem érezted magad bezárva? Az a helyzet hogy voltam Ct-n és azt is nagyon nehezen bírtam ki,felek hogy itt is az lenne
2023. máj. 4. 20:12
 3/16 anonim ***** válasza:

Betolnak ilyen csőféleségbe.

Mindenféle hangok lesznek majd sorban, köztük kis szünettel. Zúgás, sípolás, hasonlók. Egyszer jobbról, utána balról, vagy egyszerre.

Én epilepszia miatt voltam ilyenen :(

Te is simán kibirod. Ne stresszelj rá, mert felesleges!

Ha én kibirtam, Neked is menni fog ;)

2023. máj. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 puritan ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Egyáltalán nem kell félni tőle, mert nem fáj. Legfeljebb egy kicsit kellemetlen, hogy folyamatosan mozdulatlanul kell feküdni, és közben hangosan zúg a gépezet.


Nekem kb. egy éve volt koponya vizsgálatom. 20 percig tartott. Le kellett feküdni egy asztalra, ami egy kisebb alagútszerű dologba csúszott be, majd lassan előre-hátra mozgott. A kezembe adtak egy nyomógombot, azt kellett (volna) megnyomni ha valami bajom van. De nem volt.

A legrosszabb az egészben, hogy a masina meglehetősen hangosan zúg. Egy monoton mély hangú zúgást képzelj el, mintha a motoros habverőt a füled mellett működtetnék sokáig. Előtte kérdezték is hogy kérek-e füldugót. Nem kértem, mert nem tudtam, hogy zúgni fog, de elkelt volna.

Arra kell figyelni, hogy semilyen fém, főleg vas dolog ne legyen rajtad. Pl, övcsatt, farmeron fém gombok, zsebedben pénz, kulcs ékszerek stb. Ezt azonban az ottani nővér többször is elmondta, és ahogy láttam rajta alaposan szemrevételezett, hogy nincs-e valami, amitől elfeledkeztem.


Szóval fel a fejjel, ha túl leszel rajta, azt fogod mondani, hogy semmiség az egész. Én nem vagyok fiatal, és tudom, hogy ettől nagyon sokkal rosszabb orvosi vizsgálatok is vannak.

Fizikailag egyáltalán nem megterhelő, inkább pszihésen egy kicsit, aki érzékeny az ilyesmire.

2023. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Jót pihiztem ez idő alatt.
2023. máj. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Leginkább idegesítőnek mondanám a zajt. Más problémám nincs vele. Egyszer javasolták, hogy vegyek egy Frontint előtte, de nem kellett. Talán az neked is segítene.
2023. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondanám, hogy mindenképp próbáld meg anélkül először. Ha nem megy még mindig lehet máskor valamilyen "bódításban". Időben ez egyébként egy ilyen inkább max 25 perc, de ez tud változó lenni attól függően,hogy milyen gép, milyen protokollal mérnek stb., de egy ilyen vizsgálatnál nagyon meglepő lenne, ha 25 percnél több lenne (inkább 15-20 perc a valószínű).


Ha az megnyugtat, a legtöbb MR vizsgálatra beengednék melléd még valakit, szóval ha van olyan ismerősöd/családtagod, akinek a jelenléte megnyugtat (akár a lábadat is foghatja a vizsgálat közben), akkor az is egy lehetőség.

Ha a bezártságtól félsz, azt is lehet, hogy tesznek az eszközre amivel a fejedet vizsgálják, egy tükröt és akkor kilátsz valamelyik irányba. Vagy becsukod a szemed a vizsgálat alatt végig az is szokott segíteni (van aki hoz alvómaszkot, mert félt, hogy véletlen kinyitja a szemét). Lesz a kezedben egy pánikgomb, hogy ha rosszul érzed magad akkor meg tudod nyomni.

Illetve az operátornak is mindenképp jelezd a vizsgálat előtt, hogy bezártságérzeted van, mert bizonyos keretek között tudunk változtatni a protokollon (én tudok rajta valamennyit rövidíteni, picikét halkítani is, illetve a mérések sorrendjét is tudom változtatni, hogyha meg kellene szakítani, akkor is nagyobb eséllyel legyen értékelhető).


Ha muszáj, akkor még ezeken kívül azt tudom javasolni, hogy beszélj a háziorvosoddal, hogy minimális nyugtatót tud-e felírni, csak erre az alkalomra.

2023. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy én hirtelen zajtól/hangtol megijedek. És nem tudom garantálni hogy egy helyben tudok feküdni ha pl hirtelen bekapcsolják a gépet. Nem tudom sajnos ezt kontrollálni , hiába tudom hogy lesz zaj akkoris megijedek
2023. máj. 4. 22:01
 9/16 anonim ***** válasza:
En is ettol felnek. En konkretan osszerandulok bizonyos zajokra, es onkentelenul. Igy emiatt kernek boditast.
2023. máj. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Tegyél be valami jó füldugót pluszban. Amit a füledre tesznek sokat nem ér önmagában. Nem hirtelen a zaj.
2023. máj. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!