Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy éltétek meg az első...

Hogy éltétek meg az első terhesség megállapító vizsgálatot?

Figyelt kérdés

Régen vártuk már a babát, de a pozitív teszt után napokig sokkos állapotban voltam. Hol újongtam örömömben, hol bőgtem, hogy most mi lesz, én erre nem vagyok felkészülve... Holnap megyek az első vizsgálatra, már volt 4 hetem megszokni a gondolatot, de most megint ugyanígy érzek. :D Persze szeretném, hogy minden rendben legyen, de az egyben azt is jelenti, hogy azonnal fenekestől felfordul az életem (nem dolgozhatok a munkakörömben). Viszont attól meg rettegek, hogy valami baj lesz...

Ti hogy éltétek meg. Csak én vagyok ilyen hülye?


2021. okt. 11. 18:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

Hát én nem így éltem meg.

Elhataroztuk a babát, össze is jött. A potitív teszttel felfogtam, hogy változni fog az életünk, ennyi.

7hetesen voltam megállapításon, különösen nem.izgultam miatta. Mikor kijelentette a doki, hogy minden oké, kicsit megkönnyebbültem és ennyi.


Nem pörögtem rá. 2 hetes a lányom

2021. okt. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Én pont ma voltam az első vizsgálaton, iszonyatosan izgultam, de erre rátett egy lapáttal, hogy a pozitív tesztem előtt egy nappal derült ki, hogy a barátnőmnek méhen kívüli és már fektették is be a kórházba. Nekem eddig hálisten minden rendben, hatalmas megnyugvást adott már csak az, hogy a helyén van aminek lennie kell. Tudom, hogy mindent nem tudok kivédeni, de nekem a fő rizikóm kihúzva.
2021. okt. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Izgulok tovább, hogy a 12. hétig minden rendben legyen. Még félek örülni.
2021. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Izgultam, alig vártam, hogy végre lássam, hogy dobog-e a kis szíve. Nem féltem, hogy mi jön utána, csak azon izgultam, hogy rendben legyen vele minden. A többin ráérsz később aggódni
2021. okt. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez tök normális érzés :) Én a teszt után ugyanígy voltam, pedig várt baba volt. Aztán elkezdtem barnázni, és akkor nagyon átértékelődött minden. Kaptam progeszteront, de tudtam, hogy ilyen korán bármi lehet. Az első vizsgálat előtt az izgalomtól sokkos voltam, de volt szívhang, minden jól alakult szerencsére.
2021. okt. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is izgultam, de azért alapvetően lazán kezeltem, mi is már jó ideje vártuk a babát, de azért sok pozitív teszt és a folyamatos reggeli hányingerek engem eléggé megnyugtattak. Aztán amikor az orvosom már percek óta csak csendben nézegette az ultrahangot, akkor kezdett átalakulni bennem a pozitív izgulás a komoly aggodalommá. Láttam a képen a szívdobogást meg mindent, de a doki mégis csak hümmögött. Aztán mondta, hogy szerinte ez méhen kívüli. Na én ott majdnem elsírtam magam. De magánorvos volt, szóval odatelefonált a kórházba, ahol amúgy dolgozott, hogy soron kívül legyenek már kedvesek fogadni engem és megvizsgálni, mert szerinte gáz van. A SOTE gépei azért mégis csak szofisztikáltabbak, mint az övé ott a rendelőben.

Röpke 3 órás várakozás után végül csak megultrahangozott valaki hozzáértő egy normális géppel, és csak pislogott, hogy mit riogattak engem méhen kívüliséggel, teljesen rendben van minden és gratulált.

Na nekem akkor azért egy giganagy kő zuhant le a szívemről, bevallom. De úgy igazán elengedni nem mertem magam, a 12. heti ultrahangnál még rettegtem, hogy csak minden rendben legyen, utána kicsit megnyugodtam, de aztán megint kezdtem aggódni a következő ultrahangig, aztán az nyugtatott meg nagyjából tartósan, amikor már éreztem rugdalózni odabent. Akkor meg már a rémtörténetekkel ijesztgettem magam, hogy szülés előtt közvetlenül vagy közben vagy után történik valami borzalom, és akkor meg emiatt paráztam. Akkor azzal nyugtattam magam, hogy miután megszületik, már talán kicsit jobban fogom tudni, hogy mi a helyzet vele, bármikor ellenőrizhetem, hogy lélegzik-e, hogy megvan-e még, nem vagyok orvosokra és műszerekre utalva ehhez. Ami amúgy igaz, csak aztán az aggodalom természetesen nem szűnt meg teljesen, most is itt köhécsel, gondolom elkapott valami gethát a bölcsiben (már megint), és parázhatok, hogy ugye nem valami nagyon vészes betegség :D


Szóval csak azt akarom mondani, hogy egy ultrahang, főleg az első, az még bőven nem elég ahhoz, hogy nyugodtan hátradőlj és felsóhajts, hogy dejó, minden rendben. Ha kicsit is olyan típus vagy, mint én, akkor mostantól kezdődik csak az aggodalom időszaka az életedben. És kb tart is majd halálodig. :D


Azért sok boldogságot és minden jót kívánok nektek :)

2021. okt. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én annó augusztus 23-án "vártam" a menzeszem, hát nem jött meg így 3 nap után teszteltem ami pozitiv ldtt. Nagyyon örültünk. Másnap hivtam is a dokim és rá 2 hétre mentem mert azt mondta akkor már tuti látni is fog vmit. Hát kb a nőgyógyász székbe remegtem mint a kocsonya, izgultam. 😀 aztán megláttam hogy vert a szív de még akkor csak 5 mm volt. Utána elbőgtem magam örömömben.😀 azóta már voltam mégegy vizsgálaton, azon dettó igy... mindig kalapál a szivem jobbra-balra h vajon minden oké-e.😀
2021. okt. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tapasztalatokat.

Tudom, hogy nem lehet hátradőlni, nem is az a típus vagyok, de azért igyekszem nem is rástresszelni általában. Mindenesetre megnyugtat majd a tudat, hogy egyelőre minden rendben van. Fura ez a lelki hullámvasút amibe ismét belekerültem. Alapvetően nem vagyok ilyen, tudom kiegyensúlyozottan kezelni a helyzetemet. Hát most nem tudom.

A fontossági sorrend egyértelmű, de ettől még annyi bizonytalanság van bennem és annyi változás vár rám hirtelen...

2021. okt. 11. 21:44
 9/12 anonim ***** válasza:

Bennem ugyanez van, mindig van bennem stressz. Pl nekem nagyon durva hányinger, ételundor, cicifajdalom-keménység, rosszullét, pattanás meg minden volt. És kb 5 napja elmúltak a tünetek. Csak a mellfájdalom maradt de az is tűrhető. Alig vártam h elmúljanak a tünetek mert szörnyen voltam hetekig. Erre most elmúlt és hiányzik, aggódom h rendbe van-e, van e még szivhang blabla... egy hét múlva megyek dokihoz.

Teljesen normális hogy parázol ilyenkor mindentől, kb ismerőseim 90%-a még kutyább volt tőlem úgy féltek.😅

2021. okt. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

“Fura ez a lelki hullámvasút amibe ismét belekerültem. Alapvetően nem vagyok ilyen, tudom kiegyensúlyozottan kezelni a helyzetemet. Hát most nem tudom.”


Pontosan ezt érzem én is, első babát várom. Megszoktam, hogy mindent elintézek, menedzselem az életemet és most egy olyan helyzetben vagyok, ami felett nincs kontrollom, nem tudom irányítani. Ilyenkor segít a hit meg a higgadtság, ezt próbálom most gyakorolni én is.

2021. okt. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!