Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jelenleg a háziorvosi ellátást...

Jelenleg a háziorvosi ellátást el tudná végezni egy kèpzett egészségügyi szakember is?

Figyelt kérdés
Állítólag egyre több a háziorvos hiány Magyarországon. Szerintem egy mentőtiszt vagy egy diplomás ápoló aki esetleg mesterképzést végzett van olyan ismerete mint egy hàziorvosnak. Komoly gyógyszerészetet tanulnak, ha valami komplikáció van és nem ért úgy hozzá, akkor is azt csinálnà mint a háziorvosok szakorvoshoz utalná, a kapuőr szerepet diplomás egészségügyi dolgozók szerintem el tudná elvégezni... Úgy ahogy ez nyugaton is működik
2023. máj. 10. 07:09
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Van, amit igen. Külföldön élek, itt nálunk csak idoponttal lehet bejutni a haziorvoshoz. Időpontot akkor kap az ember, ha az asszisztens szerint az szükséges. Félkész kismillió kérdést és a válaszok alapján dönt: kapsz időpontot az orvoshoz, vagy recept nélküli gyógyszert ajanl, vagy később egyeztet az orvossal, aki venykoteles gyógyszert ajánl, ekkor vissza hívnak.
2023. máj. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Ez azért ennél jóval bonyolultabb, mintsem, hogy igen-nem válasszal el lehetne dönteni.
2023. máj. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3%

Nálunk pl az utcaseprő is. Harmadik háziorvosnál vagyok, 10 év alatt 1x se vizsgáltak meg. Ha bármi bajom van cetirizint írnak fel vagy azt mondják vegyek amit akarok a patikában.

Brutalókat megírják szakrendelésekre.

Ezt a munkát bárki eltudná végezni.

2023. máj. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

1


Ezeket ki lehet kerulni nagyon egyszeruen, bar kell egy bizonyos korkep, de azonnal behiv a nover kulfoldon.


En unipolaris sulyos epizodikus rekurrens depresszios vagyok csak szerencsere, nehany szemelyisegzavarral.


Akarhanyszor bemondtam hogy vagdostam magam az elmult napokban es eleg melyek, nem igazan hezitalnak hogy behivjanak :)


Neha kell fel-kamuzni is.

2023. máj. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert mentő tiszt vagy diplomás ápoló több van? Nem csak hogy elég de még többlet is, mi? 😂😂
2023. máj. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11%

Vannak mentőtiszt ismerőseim és összehasonlítva őket az itteni háziorvosokkal ezerszer szívesen fordulok a tisztekhez.

Nagyon sokat tudnak, sokkal alaposabban megvizsgálnak mint a háziorvos és mindig tudják, hogy amennyiben súlyos gond van a háttérben kit hova kell küldeni.


Családtagjaimmal is ha van valami probléma őket hívom fel, néha szokták mondani, hogy vigyem be a mentőállomásra és megvizsgálják ha úgy ítélik meg, hogy szükséges. Ha nem szükséges akkor ellátnak jó tanácsokkal ha pedig nagyon nagyon komoly gond áll a háttérben akkor mindig mondják, hogy hívjak mentőt azonnal.

2023. máj. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%
Amelyik háziorvos munkáját egy mentőtiszt is el tudná látni, az adja vissza a diplomáját. Pontosan azért nem mennek a fiatal orvosok háziorvosnak, mert nincs megbecsülve ez a hivatás és az alacsony színvonalú munka csak rontja ezt a folyamatot. A nyugati kényszermegoldások másolása a nyugati problémákat is magával fogja hozni, amik itt még ismeretlenek.
2023. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert most képzetlenek végzik?
2023. máj. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!