Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha az van írva a gyógyszerre,h...

Ha az van írva a gyógyszerre,hogy éhgyomorra kell bevenni és este kell szedni akkor előtte hány órával nem lehet már enni?

Figyelt kérdés
A leírásban nem szerepel. Tehát ha este 7 körül bevenném 4 körül elég ha abbahagyom az evést? Gondolom 12-1 felé még ebédelhetek.

2023. jún. 11. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
2 órával előtte màr ne egyél.
2023. jún. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Minimum 6 óra kell hozzá, hogy kiürüljon a gyomorbol az étel. Mondjuk életemben nem hallottam még olyan gyogyszerrol, amit este kell szedni éhgyomorra
2023. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Így van, előtte 2 órával (és utána fél óráig) ne egyél.

2 óra alatt már kiürül a gyomor annyira, hogy a gyógyszer fel tudjon szívódni. Pontosabban: ott szívódjon fel, ahol kell. Jelen esetben a gyomor nyálkahártyáján keresztül.

2023. jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Rá lehet kérdezni orvosnál is. Én szedek olyan gyógyszert, amire az van írva, hogy 3 órával étkezést után, és 1 órával étkezés előtt. Egy halál volt állandóan ezt csekkolni. Aztán rákérdeztem szakorvosnál erre, azt mondta, hogy sz*rjam le, odaírnak minden hülyeséget. Már évek óta így szedem, és semmi problémát nem tapasztaltam, de lehet, hogy a Te esetedben ezt komolyabban kell venni, de az orvos jobban tudja.
2023. jún. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én reggel szedek éhgyomros gyógyszert, de azt mondta az orvos, ha valamiért nem tudnám reggel bevenni, napközben is jó, ha 2-3 órát nem eszek előtte.
2023. jún. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A gyártótól kellene megkérdezni, hogyan kell mindezt értelmezni. Ugyanis úgy is értelmezhető, hogy este étkezés előtt kell bevenni.
2023. jún. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat. Mindenkinek ment a zöld pipa.
2023. jún. 11. 13:44
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Én még nem hallottam olyan gyógyszerről, amit éhgyomorra kell bevenni és nem reggel. Olyan van, amit étkezés előtt kell bevenni, akkor előtte 1-2 órával ne egyél. Teljes éhgyomor 4-6 óra. Milyen gyógyszer ez?
2023. jún. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!