Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol érdemes elindulni?

Hol érdemes elindulni?

Figyelt kérdés
Nagyapámról lenne szó. Nagyanyám nemrég eltávozott közülünk, úgy hogy nem volt beteg, de hirtelen 1 hét alatt elment. Nagyapámnak volt 2 éve egy strokeja, azóta nagyjából helyrejött, nem volt orvosnál, sírva kérte, hogy ne vigyük, akkor még covid volt és vitaminokat szedett, vérhígítót és valami agyserkentőt.Azt hittük meg fog halni a beszédközpontot érintette, azóta viszonylag rendbe jött, tud mozogni, beszélni, fent tud lenni, el tudja látni magát, de mondja, hogy nincs ereje. A nagyanyám halála teljesen megviselte, senki nem hitte volna, hogy ő fog tovább élni. Nagyon félek, hogy lesz még agyvérzése. 3 évvel ezelőtt övsömöre volt. Most 83 éves. A háziorvosunk egy nagy nulla, nagyon haragszok rá, mikor történtek ezek, nem jött el, hanem csak telefonon beszéltünk. Máig a rendelőjébe nem mehet be senki, csak az ablakon keresztül rendel.Szeretném, ha még sokáig velünk maradna. A kérdésem az lenne, hogy hol érdemes elkezdeni az orvoshoz járást? Keressek fel egy másik háziorvost?

2023. júl. 30. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A háziorvosváltás segíthet és ronthat is a helyzeten. Szerintem a nagypapa orvosokhoz való viszonyát lenne érdemes javítani: "sírva kérte, hogy ne vigyük". Manapság inkább küzdeni kell az orvos figyelméért, amikor 3-5 perces vizsgálatra is több hónapos "várólista" van vagy időpontot sem lehet kapni.
2023. júl. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért kellene elvinni az orvoshoz?
2023. júl. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Senior Séf ***** válasza:
Nagyapád nem fog orvoshoz mászkálni veled. Ő férfi. Nekünk az agyunkban sokkal nagyobb felületet foglalnak le a fajfenntartási funkciók, mint a létfenntartáséi. Ezért vagyunk mi férfiak, bátrabbak, az életet kevésbé tisztelők. Ráadásul nagyapád mellől elment a NŐ. A nő, akinek a lába elé terítheti a legyőzött kardfogú tigris bundáját, a királyságot fenyegető sárkány fejét, vagy egyáltalán akiért érdemes megvívni a hétköznapok apró harcait. Ne legyen igazam, de hamarosan úgy fogja érezni, hogy jobb neki a mama mellett.
2023. aug. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Háziorvosként rohadtul nem értem, hogy egy strokehoz miért is kellett volna kimenni. Ha stroke felmerül az azonnali mentőhívás és kórház. Ehhez nem kell kimenni. Ha meg a beteg nem hajlandó bemenni onnantól minden az ő és a család felelőssége. A szakmának vannak szabályai, stroke ellátása kórházi és mentési feladat. Háziorvosként otthoni ellátással bohóckodni műhiba. Én mondjuk ráhívtam volna a nagypapára a mentőt, és bevitettem volna, de ez én vagyok.


A csukott ajtónál rendelés viszont valóban gáz.

2023. aug. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!