Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » ACE-gátló vagy ARB?

ACE-gátló vagy ARB?

Figyelt kérdés

2023. aug. 6. 11:56
A kérdező szavazást indított:
ACE-gátló
ARB
2 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez így nem túl specifikus. Az ARB a bradikininszintet nem növeli, így kevesebb mellékhatása van.
2023. aug. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És az angiotenzin II szintjét megnövelheti a negatív visszacsatolás miatt?
2023. aug. 6. 15:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, a plazma renin és angiotenzin II szint is nő ARB esetén. ACE-gátló esetén csak a renin és az angiotenzin I szintje fog nőni. Ennek azért van több mellékhatása, mert az ACE nem csak az angiotenzin I átalakításában játszik szerepet.
2023. aug. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A megnövekedett angiotenzin II lehet problémás? Úgy értem, hogy mivel az ARB igen szelektív az ATII/1-re, de a kevésbé definiált ATII/2 (ill. AT3, AT4 és MAS) blokkolatlan receptorok megnövekedett angiotenzin általi hiperstumilációja jelenthet-e gondot?
2023. aug. 6. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Az AT2 receptor arányaiban nagyobb stimulációja még előnyös hatásokat is biztosíthat, ugyanis bizonyos tekintetben negatív feedback szerűen ellensúlyozza az AT1 receptor aktivációja által kifejtett hatásokat. Én a témában azonban nem vagyok ilyen szinten kompetens, viszont ha te ismered az angiotenzin II összes kevéssé ismert funkciójú receptorát, a kérdés feltevésének a célja még mindig nem világos számomra. Legjobb tudomásom szerint az AT1 és 2 által közvetített hatásokon kívül nem tudjuk, hogy miket csinál a szervezetben a többi receptor segítségével az angiotenzin II. Biztos, hogy a pubmeden sok ilyen cikket találsz, ami ilyen mélységben tárgyalja a témát.
2023. aug. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!